موارد زیادی  به عنوان درمان گیاهی افتادگی دریچه میترال وجود دارد و  برخی از این درمان ها ممکن است به کاهش علائم دردکمک کنند.

بیماران باید نسبت به استفاده از درمان خانگی افتادگی دریچه میترال با احتیاط عمل کنند. درست همانطور که داروهایی برای جلوگیری از پرولاپس دریچه میترال وجود دارد و مضر هستند ، برخی از درمان های گیاهی نیز برای عده ای از افراد مضر می باشند.به همین دلیل میبایست مصرف آنها تحت نظر متخصص قلب صورت بگیرد.

درمان گیاهی افتادگی دریچه میترال

با این وجود ، بسیاری از بیماران و پزشکان بر این باورند که برخی از داروهای طبیعی می توانند بسیار مفید باشند و کیفیت زندگی را بهبود می بخشند آیا شما هم می خواهید سلامت قلب خود را بهبود ببخشید؟

افتادگی دریچه میترال یک مشکل اناتومیک می باشد.این عارضه قابل درمان نیست و استفاده از داروها و روش های خانگی فقط به کند شدن روند پیشرفت و کاهش عوارض و درد کمک می کند.

منیزیم

طبق گزارش ها ، درمان گیاهی افتادگی دریچه میترال با مصرف مکمل منیزیم امکان پذیر است. خاصیت درمانی منیزیم احتمالاً به این دلیل است که درصد بالایی از مبتلایان به افتادگی دریچه میترال در معرض کمبود مواد معدنی هستند. گروهی از مطالعات سطح  پایین منیزیم در بدن را به پرولاپس دریچه میترال مرتبط کرده اند.

درمان گیاهی افتادگی دریچه میترال

در بدن انسان ، نقش منیزیم بسیار مهم است.کمبود آن تقریباً بر روی کل سیستم بدن تأثیر می گذارد.سطح متعادل آن عملکرد ماهیچه و عصب را حفظ می کند و ضربان قلب را منظم نگه می دارد. استفاده از درمان خانگی دریچه میترال از طریق مصرف منیزیم برای بهبود پرولاپس دریچه میترال باعث تقویت سلامتی و کاهش علائمی مانند خستگی ، نفس نفس زدن ، اضطراب و تنگی نفس می شود.

میزان مصرف روزانه توصیه شده منیزیم بین 300 تا 600 میلی گرم برای بزرگسالان است ، اگرچه ممکن است برخی از بیماران به میزان بیشتری احتیاج داشته باشند. شما می توانید این میزان را از طریق مکمل ها و یا غذاهایی مانند ماهی ، آجیل ، لوبیای سفید و آووکادو دریافت کنید. توجه داشته باشید برای مصرف این داروی طبیعی برای پرولاپس دریچه میترال از متخصص قلب خود مجوز بگیرید.

گیاهانی مانند:

  • آوواکادو
  • شکلات تلخ
  • حبوبات
  • سبزیجات برگدار
  • موز

کوآنزیم کیوتن

کوآنزیم کیوتن یکی دیگر از بهترین داروهای طبیعی برای پرولاپس دریچه میترال است. به گفته کارشناسان و بهترین متخصصین قلب ، این درمان می تواند فوق العاده به بهبود شرایط کمک کند. کمبود این ماده مانند ویتامین در افراد مبتلا به بیماری های قلبی بسیار شایع است.

درمان گیاهی افتادگی دریچه میترال

کوآنزیم کیوتن مانند منیزیم برای بدن و عملکرد مناسب قلب ضروری است. در حقیقت ، قلب برای عملکرد بهینه نیاز به مقادیر قابل توجهی از این ماده دارد. کوآنزیم کیوتن می تواند کارایی قلبی را افزایش داده و تولید انرژی را افزایش دهد. کوآنزیم کیوتن درمان گیاهی افتادگی دریچه میترال محسوب شده و برای مبارزه با آنژین و خستگی مفید است.

توصیه های دوز مصرف روزانه مکمل های کوآنزیم کیوتن بین 60 تا 120 میلی گرم است. با این حال ، افراد مبتلا به بیماری قلبی شدید ممکن است به دوزهای حداکثر 300 میلی گرم نیاز داشته باشند. توجه داشته باشید که کوآنزیم کیوتن می تواند با داروهایی ، به ویژه ضد انعقاد کننده ها مانند وارفارین ، درتداخل باشد.

به همین دلیل مصرف آن به عنوان درمان گیاهی افتادگی دریچه میترال باید تحت نظر بهترین دکتر قلب صورت بگیرد.

گیاهانی مانند:

 بادام زمینی، پرتقال، توت فرنگی، بروکلی 

کارنیتین

لیست بهترین داروی طبیعی برای پرولاپس دریچه میترال تقریباً همیشه شامل کارنیتین است که معمولاً برای کاهش علائم استفاده می شود.کارنیتین یک ترکیب اسید آمینه مانند است که در بدن سنتز می شود و در غذاهایی مانند گوشت و لبنیات یافت می شود و به عنوان یک مکمل نیز موجود است.

درمان گیاهی افتادگی دریچه میترال

تولید انرژی یکی از اصلی ترین کارکردهای کارنیتین در بدن است.مصرف این ماده به عنوان درمان گیاهی دریچه میترال در مواردی که خستگی و ضعف در علائم پرولاپس میترال هستند ، مفید است. کارنتین همچنین ممکن است فشار خون ، کلسترول و التهاب را کاهش دهد. به طور کلی ، سلامت قلب و عروق را بهبود می بخشد.

با مصرف مکمل های کارنتین، بسته به اهداف و محدودیت های بیمار ، مقدار استاندارد 500-2000 میلی گرم در روز است. این مکمل ممکن است برای افراد مبتلا به فشار خون بالا ، دیابت و / یا بیماری کلیوی یا کبد خطرساز باشد و همچنین ممکن است با رقیق کننده های خون و سایر داروها تداخل داشته باشد.به همین دلیل مصرف آن به عنوان درمان خانگی افتادگی دریچه میترال باید تحت نظر بهترین متخصص قلب صورت بگیرد.

گیاهانی مانند:

  • یونجه
  • آوواکادو
  • ریشه گندم

استیل ال-کارنیتین

استیل ال-کارنیتین شکل متفاوتی از کارنیتین است و به عنوان درمان گیاهی افتادگی دریچه میترال استفاده میشود. در اصل برای درمان طبیعی پرولاپس دریچه میترال مزایایی مشابه کارنیتین ارائه می دهد. با این وجود گفته می شود که استیل ال-کارنیتین بهتر است و ممکن است برای بیماران با علائم خاص مناسب تر باشد.

درمان گیاهی افتادگی دریچه میترال

هر دو شکل کارنیتین می تواند به بدن برای تولید انرژی کمک کند و هر دو سلامت قلب را تقویت می کنند. اما استیل ال-کارنیتین قادر است راحت تر از سد خونی مغز عبور کند. بنابراین ، این خاصیت پشتیبانی از سیستم عصبی را بهبود می بخشد.

مکمل های استیل ال-کارنیتین معمولاً به صورت قرص یا کپسول در دسترس هستند. توصیه های میزان دوز  مصرفی روزانه از 600 تا 2500+ میلی گرم است. مانندکارنیتین ، افرادی که  از رقیق کننده خون استفاده میکنند و مبتلایان به بیماری های خاص ممکن است نتوانند این مکمل را  به عنوان داروی طبیعی برای پرولاپس دریچه میترال مصرف کنند. به همین دلیل مصرف آن به عنوان درمان خانگی افتادگی دریچه میترال باید تحت نظر بهترین دکتر قلب صورت بگیرد.

دی ریبوز

اگر افتادگی دریچه میترال دارید ، هنگام بررسی داروی طبیعی برای پرولاپس دریچه میترال ، مکمل دی ریبوز را در نظر بگیرید. گاهی اوقات با کوآنزیم کیوتن وکارنیتین مصرف می شود. به دلیل توانایی آن در تقویت عملکرد قلب و افزایش سطح انرژی در بیماران قلبی با خستگی مزمن مورد استقبال قرار می گیرد.

درمان گیاهی افتادگی دریچه میترال

دی ریبوز یک قند ساده است و منبع اصلی انرژی سلول ها و ماهیچه ها است. افراد مبتلا به افتادگی دریچه میترال و بیماری های قلبی اغلب به دلیل سطح پایین دی ریبوز احساس خستگی را تجربه می کنند ، اما مکمل ها می توانند بازیابی انرژی را تحریک کنند.

در اکثر بیماران ، روزانه 5-15 گرم توصیه می شود. مکمل ها به صورت پودر یا کپسول به فروش می رسند. دی ریبوز ممکن است اثرات داروهایی مانند انسولین و داروهای آنتی دیابت و تا حدی کمتر آسپیرین را افزایش دهد.پس همانطور که گفته شد مصرف این مکمل هم باید تحت نظر بهترین دکتر قلب و عروق باشد.

ویتامین های گروه B

گفته می شود ویتامین B در از بین بردن علائم این بیماری به عنوان داروی طبیعی برای پرولاپس دریچه میترال مؤثر است .می توان ویتامین های گروه B را به وفور در سبزیجات سبز ، غلات سبوس دار ، گوشت و لبنیات یافت. آنها همچنین به صورت مکمل در دسترس هستند.

نیاسین (B3) و تیامین (B1) با کاهش سطح اسید لاکتیک می توانند اضطراب و وحشت را کاهش دهند. پیریدوکسین (B6) تولید سروتونین را افزایش داده و میتواند به عنوان یک آرام بخش عمل کند و سلامت قلب را ارتقا بخشد. اینوزیتول ( ویتامین B8) نیز ممکن است اثرات آرام بخش داشته باشد.

درمان گیاهی افتادگی دریچه میترال

برای بیماران قلبی که به دنبال مصرف تیامین هستند ، توصیه معمول  مصرف دوز روزانه 100 میلی گرم است. توصیه های دوز مصرف نیاسین و پیریدوکسین در حدود 50 میلی گرم در روز است. برای میزان مصرف اینوزیتول ، متخصصان 3-12 گرم توصیه می کنند. تداخلات دارویی و عوارض جانبی ممکن است رخ دهد به همین دلیل مصرف این داروی طبیعی برای پرولاپس دریچه میترال باید تحت نظر بهترین دکتر قلب باشد.

آیا موارد دیگری به عنوان داروی طبیعی برای پرولاپس دریچه میترال وجود دارد؟

بله اما موارد ذکر شده در بالا ، بیشترین  و مورد اعتمادترین درمان خانگی افتادگی دریچه میترال می باشند. انواع مختلفی درمان های طبیعی برای پرولاپس دریچه میترال وجود دارد. بسیاری از آنها حتی ممکن است  علاوه بر رفع مشکل قلبی ،مزایایی برای مشکلات دیگر بدن ایجاد کنند.

سایر درمان های طبیعی افتادگی دریچه میترال موثر شامل تورین ، آرژینین و زالزالک ، مرهم لیمو ، اسید لیپوئیک و ملاتونین،طب سوزنی ، هیپنوتیزم ، روان درمانی و یوگا می باشد.

سرانجام ، بیمارانی که به دنبال کاهش علائم و عوارض افتادگی دریچه میترال هستند باید رژیم غذایی مناسب و ورزش را در برنامه زندگی خود در نظر بگیرند.

اگر این علائم مداوم و شدید شد بهتر است به جای استفاده از درمان های مقطعی به بهترین متخصص قلب و عروق جهت درمان قطعی افتادگی دریچه میترال مراجعه نمایید.

ارسال شده در ghalb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.