شریعتی ، بالاتر از میرداماد ، خیابان منظرنژاد ، پلاک53 ، واحد9،کلینیک قلب دکتر ضربان

علت تير كشيدن سينه سمت چپ

علت تير كشيدن سينه سمت چپ زنان

علت تير كشيدن سينه سمت چپ می‌تواند مربوط به مشکلات قلبی یا غیرقلبی باشد، در سنین کمتر به ویژه در بانوان، درگیری‌های خفیف دریچه میترال باعث تیر کشیدن سینه سمت چپ می‌شود. از دلایل دیگر این تیر کشیدن نیز می‌توان به علل عصبی عضلانی اشاره کرد.

از دیگر علل تیر کشیدن سینه می‌توان به عفونت‌های ویروسی اشاره کرد که این مشکل ممکن است با قرص‌های ضد ویروسی و داروهای ضد التهاب بر طرف شود. درد در طحال و التهاب معده نیز می‌تواند باعث درد سینه شود. چنین دردی با نفس کشیدن و پس از غذا خوردن تشدید پیدا می‌کند و در زمان استراحت نیز ممکن است درد گوارشی را تجربه کنید.

توجه: دردهای مربوط به مشکلات قلبی به ندرت در زمان استراحت کردن اتفاق می افتد.

افرادی که سابقه بیماری‌های قلبی دارند، به طور مثال افرادی که به دلیل گرفتگی عروق آنژیوگرافی شده‌اند، افرادی که استنت قلبی گذاشته‌اند یا کسانی که جراحی قلب باز انجام داده‌اند به محض تیر کشیدن سینه و یا هرگونه دردی در این ناحیه باید سریعا به اورژانس مراجعه کنند. در چنین افرادی باید فرض را بر این گذاشت که هرگونه درد قفسه می‌تواند ناشی از مشکلات قلبی عروقی باشد.

تماس و نوبتدهی
مشکل قلبی دارید؟
برای تماس، دریافت مشاوره و اخذ نوبت کلیک کنید

با علت تیر کشیدن سینه سمت چپ زنان آشنا شوید

همان طور که قبلا هم گفتیم تیر کشیدن قفسه سینه دلایل بسیار متنوعی دارد برخی از این دلایل عبارتند از:

1. استرس و اضطراب

تقریبا یک سوم از بیمارانی که با شکایت از تیر کشیدن قفسه سینه به مرکز قلب ما مراجعه می‌کنند، پس از بررسی‌های لازم مشخص می‌شود که دلیل تیر کشیدن قلبشان استرس و اضطراب است که خوشبختانه استرس و اختلالات هراس با داروهای تجویزی قابل درمان است.

2. کاستوکندریت

یکی دیگر از دلایل کم خطر درد و تیر کشیدن سینه سمت چپ؛ التهاب غضروف اطراف دنده‌ها است که نام این بیماری کاستوکندریت است و در اکثر مواقع یک اتفاق نسبتا طبیعی است. درد سینه سمت چپ در این حالت مانند فشاری است که به استخوان وسط دنده پایین وارد می‌شود که در اثر فعالیت‌هایی مانند افتادن، سرفه بیش از حد، استفراغ و کشیدگی عضلات قفسه سینه در حین فعالیت‌های ورزشی رخ می‌دهد.اصلی‌ترین علامت کاستوکندریت، درد شدید دیواره قفسه سینه و دنده‌ها است که گهگداری این درد حس می‌شود و از بین می‌رود.

همچنین سرفه، عطسه و تنفس سنگین باعث تشدید این نوع دردها می‌شود. در این شرایط درمان درد قفسه سینه شامل استفاده از کمپرس گرم یا سرد، استراحت کردن و مصرف داروهای ضد التهاب است. با اینکه این بیماری نیاز به درمان ندارد و خود به خود از بین می‌رود، اما در موارد شدیدتر ممکن است این بیماری چندین ماه طول بکشد و باعث آزار فرد شود.

3. کشیدگی عضلات در قفسه سینه

هنگامی که عضلات در قفسه سینه به دلیل فشار زیاد یا فعالیت بیش از حد مانند وزنه برداری سنگین، انجام حرکت اشتباه ناگهانی، تصادفات رانندگی، افتادن از ارتفاع و ….دچار کشیدگی یا پارگی شوند می‌تواند باعث ایجاد درد قفسه سینه شود که گاهی برخی از افراد این مشکل را با حمله قلبی اشتباه می‌گیرند.

درد در ناحیه قفسه سینه، پشت یا شکم می‌تواند نشان دهنده کشیدگی عضلات در قفسه سینه باشد که اصولا همراه با سفتی، کبودی و یا ایجاد محدودیت در حرکت است. برای کاهش درد می‌توانید از کمپرس یخ استفاده کنید و استراحت کنید، چنانچه بهبود پیدا نکردید به یک متخصص قلب و عروق مراجعه کنید.

4. کبودی دنده

کبودی دنده اصولا در اثر ضربات مستقیم به سینه اتفاق می‌افتد، اگرچه درد حاصل از کبودی دنده می‌تواند شدید باشد اما اصولا خود به خود و با داروهای بدون نسخه بهبود پیدا می‌کند، علائم آن شامل درد و حساسیت در نزدیکی دنده آسیب دیده، درد قفسه سینه‌ای که در هنگام عطسه، سرفه و یا نفس کشیدن عمیق تشدید پیدا می‌کند و دردی که در اثر حوادث رانندگی، افتادن از ارتفاع و آسیب‌های ورزشی رخ می‌دهد.

موارد زیر که باعث تیر کشیدن سینه و یا درد قفسه سینه می‌شود را پزشک می‌تواند به صورت سرپایی و با داروهای تجویزی کنترل و درمان کند.

5. برونشیت

برونشیت در اثر قرار گرفتن در معرض آلاینده‌هایی مانند دود، بخارات و برخی از سموم ناشی از محصولات تمیز کننده صنعتی، ویروس‌های سرماخوردگی و باکتریایی ایجاد می‌شود.

از جمله علائم برونشیت شامل: خستگی، سرفه خشک، تب، تنگی نفس، خارج شدن خلط زرد و سفید رنگ مایل به سبز (گاهی همراه با خون)  و احساس سفتی در قفسه سینه است.

در صورتی که احساس سفتی قفسه سینه همراه با سرفه شدید باشد می‌تواند باعث درد قفسه سینه یا تیر کشیدن سینه شود. درد قفسه سینه در اثر برونشیت؛ اصولا خفیف است اما چنانچه همراه با سرفه باشد این درد شدیدتر می‌شود.

چنانچه پس از چند روز استراحت، سرفه و سایر علائم بیماری کاهش پیدا نکرد به پزشک مراجعه کنید. مصرف آنتی بیوتیک‌ها می‌تواند در درمان این گونه دردها موثر باشد. چنانچه برونشیت مجدد عود کند، ممکن است دچار برونشیت مزمن شوید و نیاز به نظارت سریع پزشک دارید.

6. آسم

حملات آسم می‌تواند باعث تنگی نفس، خس خس سینه، سرفه و سفتی در قفسه سینه شود. تیر کشیدن قفسه سینه می‌تواند نشان از حملات خفیف آسمی باشد که هیچ درمانی برای آسم وجود ندارد و تنها راه حل، دوری از محرک‌هایی مانند آلاینده‌ها، آلرژن‌ها و فعالیت‌های بدنی تحریک کننده است.

آسم ممکن است باعث درد قفسه سینه شود که برای تسکین این درد می‌توانید از استنشاق کننده‌ها استفاده کنید اما چنانچه این درد شدید باشد و باعث اختلالات تنفسی شود نیاز است که سریعا به پزشک مراجعه کنید.

7. فتق هیاتال

فتق هیاتال زمانی رخ می‌دهد که با باز شدن دیافراگم به قسمتی از معده فشار وارد شود. افزایش سن و افزایش وزن خطر ابتلا به فتق هیاتال را افزایش می‌دهد. اگر درد قفسه سینه یا احساس تیر کشیدن آن در اثر این عارضه باشد ممکن است پس از غذا خوردن دچار اختلالاتی مانند مشکلات مری، سوزش سر دل و اختلالات بلع شوید.

آزمایش‌های مختلفی برای تشخیص بیماری فتق هیاتال وجود دارد. درمان درد قفسه سینه در اثر این بیماری می‌تواند شامل تغییر رژیم غذایی، استفاده از داروهای کنترل اسید معده، خوردن وعده‌های غذایی سبک و جراحی است.

8. زونا

افرادی که در گذشته دچار بیماری آبله مرغان شده‌اند، در معرض خطر ابتلا به زونا قرار دارند. از علائم این بیماری می‌توان به سوزن سوزن شدن بدن، زخم‌های دردناک و تاول زده، سوزش و بی‌حسی در اعصابی که ویروس به آن حمله کرده است اشاره کرد.خوشبختانه واکسن این بیماری برای افرادی بالای 65 سال وجود دارد. چنانچه از آنتی ویروس‌ها به موقع استفاده کنید، علائم این بیماری کاهش پیدا می‌کند.

9. سوزش سر دل و رفلاکس معده

یکی از دلایل درد قفسه سینه یا علت تير كشيدن در سينه سوزش سر دل و رفلاکس معده است. چنین دردهایی اصولا پس از غذا خوردن تجربه می‌شود به خصوص اگر وعده غذایی سنگین بخورید، غذا را همراه با الکل بخورید و یا اینکه بعد از غذا خوردن بخوابید یا دراز بکشید. بسیاری از افراد سوزش سر دل و رفلاکس معده را با حملات قلبی اشتباه می‌گیرند زیرا می‌تواند باعث ایجاد درد در وسط قفسه سینه نیز شود و این عارضه در زنان باردار نیز مشاهده می‌شود.

10.درد سینه سمت چپ قبل از قاعدگی: علل، علائم و راهکارها

درد سینه سمت چپ قبل از قاعدگی، یکی از علائم شایع سندرم پیش از قاعدگی (PMS) است که بسیاری از زنان آن را تجربه می‌کنند. این درد می‌تواند خفیف یا شدید باشد و در یک یا هر دو سینه احساس شود.

علل:

 • تغییرات هورمونی: نوسانات هورمون‌های استروژن و پروژسترون در طول چرخه قاعدگی، منجر به احتباس آب و تورم در بافت سینه می‌شود که می‌تواند باعث درد شود.
 • افزایش پرولاکتین: افزایش هورمون پرولاکتین در برخی زنان، می‌تواند منجر به درد و حساسیت سینه شود.
 • کیست پستان: وجود کیست در سینه می‌تواند باعث درد در آن ناحیه شود.

در این قسمت به مواردی از دلایل درد قفسه سینه و تیر کشیدن سینه زنان اشاره خواهیم کرد که نیاز به معاینه توسط پزشک دارد و در برخی موارد نیاز به بستری بیمار است.

با علت تیر کشیدن سینه سمت چپ زنان آشنا شوید

درد سینه سمت چپ زنان: بررسی علل احتمالی و راهکارها

تیر کشیدن سینه چپ یک تجربه رایج در زنان است که می‌تواند علت‌های مختلفی داشته باشد. در حالی که برخی از این علت‌ها ساده و بی‌خطر هستند، برخی دیگر می‌توانند نشان دهنده یک مشکل جدی‌تر باشند. 

علل احتمالی

 • چرخه قاعدگی: تغییرات هورمونی در طول چرخه قاعدگی می‌تواند منجر به درد و حساسیت در سینه‌ها شود.
 • تغییرات هورمونی: بارداری، یائسگی و مصرف داروهای هورمونی نیز می‌توانند بر هورمون‌ها و به تبع آن، بر سینه‌ها تاثیر بگذارند.
 • مشکلات مربوط به غدد شیری: کیست پستان، التهاب مجاری شیری و ورم پستان (ماستیت) از جمله این مشکلات هستند.
 • آسیب و ضربه: کشیدگی عضلات یا ضربه به سینه می‌تواند منجر به درد شود.
 • مشکلات اسکلتی عضلانی: کوستوکندریت (التهاب غضروف بین دنده‌ها) و سندرم درد میوفاسیال (درد در نقاط ماشه‌ای عضلات) می‌توانند از علل درد سینه باشند.
 • مشکلات قلبی: آنژین صدری و حمله قلبی می‌توانند منجر به درد در قفسه سینه شوند.
 • مشکلات ریوی: آمبولی ریه و ذات الریه می‌توانند از علل درد ناگهانی در قفسه سینه باشند.
 • استرس و اضطراب: تنش عضلانی و حملات پانیک می‌توانند منجر به درد در قفسه سینه و تیر کشیدن سمت چپ سینه شوند.
 • سرطان پستان: در موارد نادر، درد سینه می‌تواند از علائم سرطان پستان باشد.

راهکارها

 • مراجعه به پزشک: در صورت وجود درد مداوم یا شدید، به خصوص اگر با علائم دیگری مانند تنگی نفس، تب یا سرفه همراه باشد به پزشک مراجعه کنید.
 • معاینه سینه: معاینه منظم سینه‌ها برای تشخیص زودهنگام هرگونه مشکل ضروری است.
 • دارو درمانی: بسته به علت درد، پزشک ممکن است داروهای مسکن، ضدالتهابی یا هورمونی تجویز کند.
 • درمان‌های خانگی: استفاده از کمپرس گرم یا سرد، ماساژ و استراحت می‌تواند به تسکین درد کمک کند.
 • تغییرات در سبک زندگی: کاهش استرس، ورزش منظم و رژیم غذایی سالم می‌تواند به پیشگیری از درد سینه کمک کند.

1. زخم معده

یکی از دلایل درد قفسه سینه زخم معده است که از علائم زخم معده می‌توان به کاهش وزن، درد شکمی یا قفسه سینه به همراه حالت تهوع، مدفوع تیره و کاهش درد در زمان خوردن غذا اشاره کرد. در صورتی که چنین علائمی دارید می‌توانید مشکوک به زخم معده باشید و باید سریعا به پزشک مراجعه کنید و از مصرف نوشیدنی‌های الکل دار، دخانیات و هر گونه استفاده منظم از NSADID پرهیز کنید.

2. ذات الریه

ویروس‌ها و عفونت‌های باکتریایی می‌توانند باعث عفونت ریوی و ذات الریه (سینه پهلو) شوند. از علائم ذات الریه می‌توان به تب و لرز، سردرد، سرفه و تنگی نفس اشاره کرد. ممکن است درد شدید قفسه سینه که با نفس کشیدن و سرفه تشدید پیدا می‌کند نیز از علائم این بیماری باشد.

ذات الریه در صورت تشخیص زود هنگام با مصرف آنتی بیوتیک‌ها قابل درمان است. چنانچه سیستم ایمنی ضعیفی دارید و شرایط جدی پزشکی دارید چنین شرایطی وضعیت اورژانسی پزشکی تلقی می‌شود، زیرا ذات الریه در این افراد در موارد خطرناک می‌تواند کشنده باشد.

3. میوکاردیت

میوکاردیت به التهاب عضله قلبی گفته می‌شود. از جمله علائم این بیماری می‌توان به تب، خستگی، درد مفاصل، تنفس سریع، کمبود ادرار، درد قفسه سینه و غش اشاره کرد. به دلیل دشواری در تشخیص میوکاردیت، اکثرا پرتونگاری قفسه سینه لازم است. آنتی بیوتیک‌ها و استروئیدها می‌توانند در درمان درد و تیر کشیدن سینه سمت چپ موثر باشند.

4. شکستگی دنده

شکستگی دنده می‌تواند در اثر تصادفات رانندگی یا سقوط از ارتفاع اتفاق بیفتد. البته سرفه‌های طولانی مدت و فعالیت‌های بدنی شدید و تکراری نیز می‌توانند باعث شکستگی دنده شوند. از جمله علائم شکستگی دنده می‌توان به درد در هنگام خم شدن، ناراحتی در هنگام نفس عمیق و احساس فشار در دنده یا قفسه سینه اشاره کرد. شکستگی دنده می‌تواند به مرور زمان و خود به خود درمان شود و برای تسکین درد می‌توان از مسکن‌ها استفاده کرد.

5. فیبریلاسیون دهلیزی

فیبریلاسیون دهلیزی معمولا بدون علائم و نشانه است و تنها با معاینه قابل تشخیص است. معمولا ضعف عمومی، احساس بی‌حالی، گیجی، تپش قلب، درد قفسه سینه و اختلالات تنفسی می‌تواند از نشانه‌های فیبریلاسیون دهلیزی باشند.

موارد خطرناک درد و تیر کشیدن سینه سمت چپ

موارد زیر از دیگر علل درد قفسه سینه و تیر کشیدن سینه هستند که نیاز به مراقبت‌های ویژه دارند و می‌توانند برای زندگی فرد تهدید کننده باشند.

1. سرطان ریه

از جمله علائم سرطان ریه می‌توان به کاهش اشتها، اختلالات تنفسی، سرفه دائمی مکرر و ماندگار، کاهش وزن و خستگی اشاره کرد و در موارد کمتر نیز ممکن است باعث درد قفسه سینه شود.

2. حمله قلبی

در هنگام حمله قلبی جریان خون به قسمتی از قلب قطع می‌شود و از علائم آن می‌توان به درد قفسه سینه، تنگی نفس، حالت تهوع و تعریق اشاره کرد. چنانچه درد قفسه سینه دارید و هرگز این علائم را نداشته‌اید و به ویژه اگر همراه با تنگی نفس، درد بازو، درد کمر یا درد فک است سریعا به اورژانس مراجعه کنید.

3. شکاف آئورت

یکی دیگر از علل تیر کشیدن قلب و قفسه سینه شکاف آئورت است. شکاف آئورت یک عارضه در دیواره رگ آئورت است، این وضعیت به رسیدگی اورژانسی نیاز دارد زیرا می‌تواند منجر به عوارضی مانند سکته مغزی، حمله قلبی و حتی مرگ ناگهانی شود. در صورت هر گونه علائم درد شدید در قفسه سینه و قلب با اورژانس تماس بگیرید.

4. هموتوراکس

این عارضه زمانی اتفاق می‌افتد که خون بین ریه و دیواره سینه جمع شود. هموتوراکس در افرادی که سرطان ریه یا سل دارند و دچار لختگی خون شده‌اند می‌تواند رخ دهد. از جمله علائم هموتوراکس عبارتند از: فشار خون پایین، تپش قلب، استرس، درد قفسه سینه. درمان درد قفسه سینه سمت چپ در این مورد شامل قرار دادن لوله سینه برای تخلیه خون است که گاهی نیاز به جراحی دارد.

5. پنوموتوراکس

یکی دیگر از دلایل تیر کشیدن سینه پنوموتوراکس است. این عارضه با افزایش میزان هوای بین ریه و دیواره سینه اتفاق می‌افتد و اصولا همراه با درد شدید است.

پنوموتوراکس می‌تواند بدون هیچ نشانه‌ای و به طور ناگهانی اتفاق بیفتد. پنوموتوراکس پس از تروما رخ می‌دهد که شکستگی دنده یا آسیب دیدگی مستقیم در قفسه سینه ایجاد شده است، مانند زخمی که در اثر ضرب و شتم یا اصابت گلوله و ذات الریه ایجاد شده است.

6. آمبولی ریوی

آمبولی ریه در اثر گرفتگی یکی از رگ‌های ریوی اتفاق می‌افتد و گاهی در اثر یک عمل جراحی رخ می‌دهد. از جمله علائم آمبولی ریوی شامل: تنگی تنفس، سرفه، درد شدید قفسه سینه است، که در صورت مشاهده این علائم سریعا به اورژانس مراجعه کنید.

درمان درد قفسه سینه سمت چپی که در اثر آمبولی ریوی اتفاق افتاده است برداشتن لخته خون است که با استفاده از داروهای رقیق کننده خون یا جراحی امکان پذیر است.

آیا درد قفسه سینه چپ نسبت به درد قفسه سینه سمت راست خطرناک تر است؟

ممکن است احساس درد یا تیر کشیدن را در هر جای قفسه سینه احساس کنید. اما یکی از رایج ترین سوالاتی که پرسیده می‌شود این است که آیا علت تير كشيدن سينه سمت چپ نسبت به درد قفسه سینه سمت راست خطرناک‌تر است؟ مردم عادی اصولا درد و تیر کشیدن سینه سمت چپ را به سکته قلبی ارتباط می‌دهند، زیرا قلب در سمت چپ سینه قرار دارد.

در حالی که این باور اشتباه است و همیشه درد و تیر کشیدن سینه سمت چپ نشان دهنده مشکلات قلبی نیست، اما از آنجا که این درد می‌تواند نشان از بیماری‌ها و مشکلات خطرناک باشد بنابراین نمی‌توان از این درد چشم پوشی کرد و سریعا باید به پزشک متخصص قلب و عروق مراجعه کنید.

حملات قلبی می‌تواند باعث هر گونه دردی در هر قسمت از بدن شود از درد سینه سمت راست گرفته تا درد سینه سمت چپ و سایر قسمت‌های بدن مانند فک.

درمان خانگی تسکین درد قفسه سینه سمت چپ

درمان‌های خانگی برای تسکین دردهایی اولیه‌ایی است که بر اثر مشکلات گوارشی و آسیب دیدن ماهیچه‌ها به وجود می‌آید. راه‌های درمان درد قفسه سینه مانند سوزش قفسه سینه و ضربان در سمت چپ قفسه سینه و شکم که به مشکلات گوارشی و کشیدگی عضلات ربط پیدا می‌کند را می‌توانید با شیوه‌های زیر درمان کنید. اما اگر درد شما ادامه دار شد حتما در اولین فرصت به پزشک مراجعه کنید.

1. بادام

وقتی که درد در قفسه سینه یا همان قلب پس از غذا خوردن شروع می‌شود، به احتمال زیاد به دلیل رفلاکس اسید یا بیماری رفلاکس معده به مری است. در هر دو مورد امکان درد شدید قفسه سینه وجود دارد. بسیاری از متخصصان می‌گویند که خوردن یک مشت بادام یا نوشیدن شیر بادام می‌تواند تا حدودی سوزش سر دل را تسکین دهد. بادام یک غذای قلیایی است که می‌تواند به تسکین و خنثی کردن اسید مری کمک به سزایی کند.

2. آب انار

افزودن آب انار به رژیم غذایی برای سلامت قلب بسیار مفید است. انار سرشار از آنتی اکسیدان‌هایی است که به تنظیم سطح کلسترول خون و ارتقای سلامت قلب و عروق کمک می‌کند. نوشیدن آب انار باعث کاهش سطح کلسترول بد (LDL) در خون می‌شود. همچنین به جلوگیری یا کاهش تشکیل توده‌ها در رگ‌ها کمک می‌کند.

اما اغلب علت تیر کشیدن سینه سمت چپ، درد قلب ناشی از آنژین است. آنژین هنگامی اتفاق می‌افتد که جریان خون به قلب کاهش پیدا کند. اگر درد سینه سمت چپ را تجربه کردید حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید. در هنگامی که پزشک با معاینات انجام شده تشخیص داد که علت آنژین است، حتماً داروهای خود را طبق دستور پزشک مصرف کنید.

علت درد نوک سینه چیست؟

عوامل مختلفی باعث ایجاد درد نوک سینه می‌شود در ادامه به بررسی برخی از این عوامل می‌پردازیم:

آنژین ناپایدار

کاهش جریان خون به رگ‌های قلب ممکن است به درد نوک سینه منجر شود. این اتفاق ممکن است از عوامل نشان دهنده بروز حمله قلبی در آینده باشد.

اختلالات مربوط به عضله قلبی

از دیگر دلایل درد نوک سینه می‌توان به اختلال در عضله قلب اشاره کرد. از جمله این مشکلات عبارتند از:

 • التهاب عضله قلب (میوکاردیت) 
 • کاهش عملکرد قلب (کاردیومیوپاتی)

بیماری‌های ریوی

بیماری‌های ریوی مانند التهاب و عفونت ریه، آسم و انسداد مجرای ریه می‌توانند از علل وقوع درد و احساس ناراحتی در نوک سینه باشد.

اضطراب و استرس

برخی اوقات ممکن است استرس و اضطراب شدید باعث درد نوک سینه شود. در چنین مواقعی استراحت کنید و اگر پس از مدتی بهبودی در خود احساس نکردید به پزشک مراجعه کنید.

سوالات متداول

تیر کشیدن سینه چپ نشانه چیست؟

تیر کشیدن سینه سمت چپ می‌تواند نشان دهنده مشکلات مرتبط با قلب باشد. این علائم شامل درد یا فشار قفسه سینه، تنگی نفس و تپش قلب است. اگر این علائم را در خود مشاهده می‌کنید، برای ارزیابی و تشخیص دقیق مشکل خود به پزشک مراجعه کنید.

عوارض تیر کشیدن سینه چیست؟

تیر کشیدن سینه عوارض متفاوتی دارد. برخی از این عوارض عبارتند از: حمله قلبی، بیماری‌های ریه، مشکلات تنفسی و ایجاد آسیب در سایر اعضای قفسه سینه

چه اقداماتی باید برای تشخیص دقیق علت تیر کشیدن سینه انجام داد؟

بهترین و دقیق‌ترین روش تشخیص علت سینه مراجعه به پزشک است، پزشک اقداماتی را برای تشخیص دلیل اصلی این مشکل انجام می‌دهد این اقدامات شامل معاینه پزشکی، آزمایش‌های تشخیصی مانند ECG، آزمایش خون و تصویر برداری می‌باشد.

تماس و نوبتدهی
مشکل قلبی دارید؟
برای تماس، دریافت مشاوره و اخذ نوبت کلیک کنید

سخن پایانی

تير كشيدن سينه سمت چپ زنان و درد قفسه سینه بسیار متفاوت است و گاهی به دلیل موارد کم خطری مانند اضطراب، کبودی دنده و … است. اما گاهی این عارضه می‌تواند نشان از بیماری‌های خطرناکی مانند سرطان ریه، حمله قلبی، شکاف آئورت و … است.

این مطلب تنها برای افزایش سطح اطلاعات شما جمع آوری شده است و در صورت مشاهده چنین علائمی بهتر است هر چه سریع‌تر به متخصصین قلب و عروق مراجعه کنید تا از عدم وجود بیماری های خطرناک اطمینان حاصل کنید. مرکز قلب ما برای تشخیص و درمان تمامی بیماری‌ها و مشکلات قلبی عروقی در خدمت شما عزیزان است.

دیدگاهتان را بنویسید

اجرا شده توسط: همیار وردپرس