شریعتی ، بالاتر از میرداماد ، خیابان منظرنژاد ، پلاک53 ، واحد9،کلینیک قلب دکتر ضربان

دکتر پنجه طلا قلب

دکتر پنجه طلا قلب

در صورت داشتن هرگونه اختلال قلبی و عروقی ضروری است برای جلوگیری از بروز حوادث ناگواری چون نارسایی قلبی، سکته قلبی و اختلال در ضربان قلب ضروری است در اسرع وقت به یک دکتر پنجه طلا قلب و یا متخصص قلب و عروق مراجعه نمایید.

بیماری قلبی به‌ عنوان یکی از شایع‌ترین علل مرگ‌ و میر در جهان، متخصصان قلب را به یکی از پرتقاضاترین پزشکان تبدیل کرده است.

اولین و مهم‌ترین قدم برای درمان مشکلات قلبی، پیداکردن یک متخصص باتجربه و قلب قابل‌ اعتماد یا به عبارتی دکتر قلب است.

 اگر علائم مرتبط با قلب دارید یا به‌ تازگی تشخیص داده شده است که به بیماری قلبی مبتلا هستید، با ما همراه باشید تا درباره چگونگی انتخاب بهترین دکتر قلب تهران بیشتر بدانید.

 

تماس و نوبتدهی
برای تماس با دکتر پنجه طلا و اخذ نوبت کلیک کنید

دکتر پنجه طلا قلب چه وظایفی برعهده دارد؟

همان‌طور که کالج قلب و عروق آمریکا بیان می‌کند، متخصصان قلب، پزشکانی هستند که آموزش و مهارت خاصی در یافتن، درمان و پیشگیری از بیماری‌های قلب و عروق خونی دارند. متخصصین قلب چهار سال دوره دانشکده پزشکی، سه سال دوره عمومی داخلی و در نهایت چهار سال دوره آموزشی قلب و عروق را می‌گذرانند.

 برای تبدیل‌ شدن به یک دکتر قلب نیاز به سطحی از تعهد و مطالعه دارد که افراد کمی می‌توانند نشان دهند. ویژگی‌های شخصی مورد نیاز متخصصان قلب شامل جزئیات محور بودن تا حد بسیار بالایی است.

قلب و عروق یکی از شاخه‌های طب داخلی است. متخصص با جراح قلب کاملاً متفاوت است و جراح با بازکردن قفسه سینه، عمل جراحی قلب را انجام می‌دهد.

متخصصان قلب بیماری‌های سیستم قلبی عروقی (قلب و رگ‌های خونی) را تشخیص و درمان می‌کنند. آن‌ها همچنین به بیماران در مورد سلامت قلب، عوامل خطر بیماری قلبی و عادات پیشگیری از بیماری آموزش می‌دهند.

یک دکتر قلب، می‌تواند بیماری قلبی، نارسایی قلبی، آریتمی و هرگونه ناهنجاری یا بیماری جدی قلبی دیگر را درمان کند.

دکتر قلب، چه تخصص‌هایی در زمینه قلب و عروق دارد؟

دکتر جیمز بلانکنشیپ، متخصص قلب و عروق می‌گوید: چندین تخصص فرعی در قلب‌شناسی وجود دارد، و اگر ماهیت موضوع پزشکی خود را بدانید، می‌تواند به محدود کردن جستجوی شما برای این دکتر قلب معروف به پنجه طلا کمک کند.

بهترین دکتر قلب تهران می‌تواند در دوره‌های تخصصی برای مدیریت مسائل قلبی عروقی خاص شرکت کند. در زیر سه تخصص قلب و عروق آورده شده است:

کاردیولوژی مداخله‌ای

یک متخصص قلب مداخله‌ای در روش‌های مداخله‌ای (مانند استنت گذاری و آنژیوپلاستی با بالون) تخصص دارد و به طور معمول شریان‌های تنگ شده را با استفاده از برش‌های کوچک و کاتتر درمان می‌کند. متخصص قلب و عروق با داشتن این تخصص می‌تواند شرایطی مانند بیماری دریچه یا بیماری ایسکمیک قلب را درمان کند.

الکتروفیزیولوژی

الکتروفیزیولوژی قلب بر اختلالات الکتریکی قلب یا اختلالات ریتم مانند فیبریلاسیون دهلیزی تمرکز دارد. یک دکتر قلب، متخصص در الکتروفیزیولوژی همچنین ممکن است ضربان‌سازها و کاتترها را نصب کند و اقدامات تشخیصی را انجام دهد.

نارسایی قلبی پیشرفته و قلب پیوند

اگر یک مورد نارسایی قلبی پیشرفته دارید، از دستگاه کمک بطنی استفاده می‌کنید، یا نیاز به پیوند قلب دارید یا قبلاً پیوند قلب داشته‌اید، ممکن است به بهترین دکتر قلب تهران که دارای این نوع تخصص است، مراجعه کنید.

سایر تخصص‌های قلب، بر روی بیماری‌های مادرزادی قلب (شما با نقص قلبی متولد شده‌اید)، یک گروه سنی خاص (اطفال، بزرگسالان)، یا حتی یک روش خاص (جراح قلب قفسه سینه) تمرکز می‌کنند.

مراجعه به دکتر قلب چه زمانی ضروری است؟

مراجعه به متخصص قلب و عروق بستگی به علائم، سابقه پزشکی و سایر عوامل دارد و همیشه ضروری نیست. پزشک خانوادگی شما باید در مورد علائم به شما کمک کند و در مورد اقدامات بعدی شما توصیه‌هایی ارائه دهد.

بااین‌حال، در صورت شک، حتی اگر PCP شما را به آنها ارجاع نداده باشد، بهتر است خودتان به دکتر قلب مراجعه کنید.

از آنجایی‌ که بزرگسالان مبتلا به دیابت ۲ تا ۴ برابر بیشتر از افراد بدون دیابت در معرض خطر ابتلا به بیماری قلبی هستند، اگر دیابت دارید یا چاق هستید، توصیه می‌شود که ارزیابی گسترده‌تری را از بهترین دکتر قلب ایران انجام دهید.

اگر یکی از اعضای نزدیک خانواده دچار حمله قلبی زودرس شده است (قبل از سن ۵۵ سالگی برای یک مرد و قبل از سن ۶۵ سالگی برای یک زن)، به PCP خود اطلاع دهید.

 احتمال حمله قلبی شما بالاتر از حد متوسط است و ممکن است نیاز به مراجعه به متخصص قلب، حتی برای اقدامات پیشگیرانه داشته باشد.

چند علامت وجود دارد که با بیماری‌های قلبی مرتبط است. اگر یک یا چند مورد از آنها دارید، ممکن است نیاز به مراجعه به دکتر قلب و گفتگو با پزشک در مورد مراحل بعدی داشته باشد. در اینجا برخی از علائم وجود دارد که باید با بهترین دکتر قلب تهران صحبت کنید.

 • سرگیجه
 • تنگی نفس
 • طلسم غش کردن
 • درد قفسه سینه
 • احساس بال زدن در قفسه سینه (تپش قلب یا احساس تپش قلب یا ضربان قلب نامنظم)

توجه داشته باشید که در این مقاله، ما در مورد مسائل قلبی صحبت می‌کنیم که ممکن است نیاز به کمک اضطراری داشته باشند یا نداشته باشند. اگر هر یک از علائم زیر را داشتید، با اورژانس تماس بگیرید و بلافاصله به بیمارستان مراجعه کنید.

 • فشردن، پری یا درد در مرکز قفسه سینه شما که بیش از چند دقیقه طول می‌کشد یا از بین می‌رود و برمی‌گردد.
 • ناراحتی یا درد در فک یا معده، پشت، گردن و یک یا هر دو بازو
 • تنگی نفس با یا بدون ناراحتی قفسه سینه.
 • علائمی مانند سبکی سر، عرق سرد یا حالت تهوع

مانند مردان، شایع‌ترین علامت حمله قلبی در زنان درد یا ناراحتی قفسه سینه است. اما زنان تا حدودی بیشتر از مردان ممکن است برخی از علائم رایج دیگر، به‌ ویژه تنگی نفس، تهوع/استفراغ، و درد پشت یا فک را تجربه کنند.

بیماری‌های قلبی که دکتر قلب می‌تواند به درمان آن‌ها کمک کند عبارت‌اند از:

 • فشارخون
 • کلسترول و تری گلیسیرید خون بالا
 • تاکی‌کاردی بطنی
 • آریتمی‌های قلبی
 • بیماری عروق کرونر قلب
 • بیماری قلبی مادرزادی
 • فیبریلاسیون دهلیزی
 • آترواسکلروز
 • بیماری احتقانی قلب
 • پریکاردیت

از نظر دکتر متخصص قلب چه عواملی خطر بیماری قلبی را افزایش می‌دهد؟

برخی عادات سبک زندگی، سابقه پزشکی یا شرایط از قبل موجود، شما را در معرض خطر بیشتر مشکلات قلبی قرار می‌دهد.

برای مثال زنی که پره اکلامپسی داشته است در بارداری بعدی یا در دوران یائسگی در معرض خطر بیشتر مشکلات قلبی قرار دارد.

علاوه بر این، اگر هر یک از موارد زیر در مورد شما صدق می‌کند، خطر مشکلات قلبی وجود دارد بنابراین ممکن است نیاز به مراجعه به بهترین دکتر قلب تهران حتی بدون علائم داشته باشید.

 • شما دیابت دارید
 • تاریخچه سیگار کشیدن
 • سابقه کلسترول بالا
 • سابقه فشارخون بالا
 • سابقه خانوادگی بیماری قلبی
 • سابقه بیماری مزمن کلیوی
 • شما بیماری شریانی محیطی دارید
 • شما غیرفعال هستید و می‌خواهید یک برنامه ورزشی را شروع کنید

نکات قابل‌ توجه در هنگام مراجعه به دکتر قلب معروف به پنجه طلا

باتوجه به اینکه سلامت قلب بسیار مهم است و مدیریت علائم بیماری قلبی می‌تواند ترسناک باشد، احساس نگرانی قبل از مراجعه به متخصص قلب، کاملاً طبیعی است، حتی اگر فقط برای یک معاینه پیشگیرانه روتین بروید.

امیدواریم با تشریح مواردی که هنگام مراجعه به دکتر قلب می‌توانید انتظار داشته باشید، به شما آرامش دهیم.

ما همچنین نکاتی را در مورد چگونگی آماده‌ شدن برای بهترین بهره‌ برداری از ویزیت ارائه می‌دهیم و فهرستی از سؤالاتی را که باید از پزشک خود بپرسید به شما ارائه می‌کنیم.

اگر برای اولین‌ بار است که به بهترین دکتر قلب ایران مراجعه می‌کنید، نکات زیر برای کمک به شما در داشتن یک ویزیت موفق آورده شده است.

لیست نگرانی‌ها یا دلایل مراجعه خود را روی یک کاغذ یا تلفن همراه خود بیاورید تا بتوانید هنگام صحبت با دکتر قلب به‌ راحتی آن‌ها را به‌خاطر بیاورید.

 در ادامه این بخش، فهرستی از سؤالاتی را که باید از پزشک خود بپرسید، در اختیار شما قرار خواهیم داد.

یک دوست یا یکی از عزیزان خود را برای پشتیبانی بیاورید تا بتوانید پس از بازدید، اطلاعات را به‌خاطر بیاورید. ممکن است استرس داشته باشید که یادآوری صحبت‌های دکتر را دشوارتر می‌کند. یک دفترچه هم همراه داشته باشید تا بتوانید یادداشت‌ برداری کنید.

صادق باشید و هیچ‌چیز را دریغ نکنید. پزشک شما فقط با اطلاعاتی که به او می‌دهید، می‌تواند به شما کمک کند. بهترین دکتر قلب تهران با درک تصویر کامل از مشکلات قلبی شما می‌تواند بهترین مراقبت و درمان را برای شما ارائه دهد.

به گفته مایکل توچیارون، متخصص قلب بومونت”بیماران باید در مورد علائم و عادات سبک زندگی خود صادق باشند. این اطلاعات به ما کمک می‌کند تا تصویر کامل را درک کنیم و به ما اجازه می‌دهد تا توصیه‌های بسیار موردنیاز را ارائه دهیم.”

قبل از قرار ملاقات با دکتر قلب با جمع‌ آوری موارد زیر برای ویزیت آماده شوید:

 • کپی مدارک پزشکی (با قدمت حداقل یک سال قبل)
 • فهرست داروها/مکمل‌های فعلی
 • آلرژی به داروها
 • فهرستی از علائم و جزئیات در مورد مدت‌ زمان و تعداد دفعات آن‌ها (توصیه می‌شود که آن‌ها را از قبل یادداشت کنید، زیرا فراموش‌ کردن آن در زمان ملاقات آسان است)
 • سابقه خانوادگی بیماری

در طول ملاقات با بهترین دکتر قلب تهران چه اتفاقاتی می‌افتد؟

یک متخصص قلب با توجه ویژه به گوش‌ دادن به قلب شما یک معاینه فیزیکی انجام می‌دهد. آن‌ها می‌توانند بشنوند که چقدر خون در قلب شما جریان دارد و آیا ریتم قلب شما نامنظم است یا خیر.

آماده پاسخگویی به سؤالات مربوط به سابقه خانوادگی و سابقه پزشکی خود باشید.

متخصص قلب شما می‌خواهد بداند که آیا خواهر و برادر، والدین یا سایر اعضای خانواده شما مشکلات قلبی داشته‌اند یا خیر.

داشتن این اطلاعات می‌تواند به متخصص قلب شما کمک کند تا بفهمد چه نوع مشکلات قلبی ممکن است داشته باشید.

سؤالاتی که معمولاً یک دکتر قلب می‌پرسد:

 • این علائم را حدوداً چند وقت است که دارید؟
 • وقتی علائمی دارید (درد خفیف، درد شدید) چه احساسی دارید؟
 • وقتی علائم شروع شد (استراحت، ورزش‌کردن) چه می‌کردید؟
 • آیا وقتی علائمی دارید، چیزی به شما کمک می‌کند تا احساس بهتری داشته باشید؟
 • آیا درگذشته عمل یا جراحی قلب داشته‌اید؟
 • آیا سوابقی از اسکن دارید؟
 • درحال حاضر چه داروهایی مصرف می‌کنی؟

اگر متخصص قلب شما تجهیزات را در محل خود دارد، ممکن است یک نوار قلب برای خواندن سریع ریتم قلب شما انجام دهد.

همچنین ممکن است یک قرار جداگانه برای آزمایش‌های دیگری که کمی بیشتر طول می‌کشد و به دستگاه‌های اسکن ویژه‌ای نیاز دارند که فقط بیمارستان‌ها دارند، تعیین کنند.

پس از تأیید تشخیص، پزشک گزینه‌های درمانی را با شما در میان می‌گذارد یا در صورت نیاز به مراقبت‌های اضافی، شما را به متخصص قلب دیگری ارجاع دهد.

به‌ عنوان‌ مثال، اگر به روش آنژیوپلاستی با بالون نیاز دارید، متخصص قلب ممکن است شما را به یک جراح قلب و عروق ارجاع دهد. این ویزیت همچنین شامل زمانی است که نگرانی‌های خود را با دکتر قلب معروف به پنجه طلا خود در میان بگذارید. با خیال راحت سؤالات خود را بپرسید.

پزشکان خوب می‌خواهند نگرانی‌های شما را کاهش دهند و اطمینان حاصل کنند که تشخیص، انتظارات و گزینه‌های درمانی را کاملاً درک می‌کنید.

 بااین‌حال ممکن است زمان شما محدود باشد، بنابراین سؤالات خود را از قبل آماده کنید و سؤالات با بالاترین اولویت را در بالای لیست قرار دهید.

در زیر لیستی از سؤالاتی است که باید از دکتر قلب بپرسید. سؤالاتی که از پزشکتان می‌پرسید به وضعیت پزشکی منحصر به‌ فرد شما بستگی دارد، بنابراین فهرستی از سؤالات مرتبط با سناریوهای مختلف را اضافه کردیم. انتخاب کنید کدام یک برای موقعیت شما منطقی‌تر است.

 • تشخیص شما چیست؟
 • من چه شرایطی دارم؟
 • پیش‌ آگهی من چیست؟
 • آیا خطراتی در ارتباط با وضعیت من وجود دارد؟

آزمایش کردن

 • چرا این آزمایش‌ها را تجویز کردید؟
 • آیا نیاز به آزمایش اضافی برای تشخیص وجود دارد؟
 • آیا خطراتی در ارتباط با این آزمایش‌ها وجود دارد؟
 • چه زمانی از نتایج آزمایش مطلع خواهم شد؟

درمان / دارو / روش

 • درمان‌های موجود چیست؟
 • آیا این درمان خطراتی دارد؟
 • چرا به این درمان نیاز دارم؟
 • مزایای هر درمان چیست؟
 • آیا برای این درمان، روش جایگزینی وجود دارد؟
 • عوارض جانبی این دارو چیست؟
 • آیا این دارو با چیزی تداخل دارد؟
 • این روش چقدر طول می‌کشد؟
 • مراحل آمادگی قبل از عمل به چه صورت است؟
 • این روش درمانی سرپایی است یا نیاز به بستری در بیمارستان دارد؟
 • چه کسی این روش را انجام خواهد داد؟

سبک زندگی

 • چه تغییراتی باید در سبک زندگی خود بدهم؟
 • آیا تغییرات سبک زندگی باعث بهبود وضعیت من می‌شود یا علائم من را کاهش می‌دهد؟

پیگیری دوم

 • چه زمانی باید یک ویزیت دیگر را پیگیری کنم؟
 • آیا باید نظر دومی داشته باشم؟

بعد از ملاقات: گرفتن نظر دوم

اگر از متخصص قلب خود راضی هستید و به سؤالاتتان پاسخ داده‌اید، در آن صورت، می‌توانید یک قرار ملاقات تعیین کنید و دستورالعمل‌های بهترین دکتر قلب تهران در مورد درمان، داروها، آزمایش‌های اضافی یا هر آنچه که پزشک به شما دستور داده است را دنبال کنید.

 اما اگر از تشخیص خود ناراضی هستید یا در مورد آن مطمئن نیستید و می‌خواهید دیدگاه متفاوتی در مورد وضعیت یا درمان‌های خود داشته باشید، خوب است نظر دوم را دریافت کنید.

بسیاری از متخصصان قلب و عروق فوق‌العاده وجود دارند، اما هر پزشکی برای شخص شما مناسب نیست. رابطه پزشک و بیمار ارزشمند است و ارتباط یک عامل اساسی است.

اگر در برقراری ارتباط با متخصص قلب خود مشکل دارید یا احساس راحتی نمی‌کنید، ممکن است وقت آن رسیده باشد که به دنبال دکتر قلب معروف به پنجه طلا دیگری باشید.

خطاهای پزشکی نادر هستند، اما این اشتباهات اتفاق می‌افتد زیرا پزشکان مانند دیگران خطاپذیر هستند.

تخمین زده می‌شود که تقریباً ۱۲ میلیون بزرگسال در ایالات متحده هر سال به‌اشتباه تشخیص داده می‌شوند و نیمی از این تشخیص‌های اشتباه به طور بالقوه می‌تواند مضر باشد.

گرفتن نظر دوم می‌تواند به شما اطمینان دهد که بهترین تصمیمات بهداشتی را می‌گیرید و بالاترین کیفیت مراقبت را دریافت می‌کنید.

روند تشخیص دکتر متخصص کاردیولوژی چگونه است؟

یک دکتر متخصص قلب، سابقه پزشکی بیمار را بررسی می‌کند و یک معاینه فیزیکی انجام می‌دهد. او ممکن است فشار خون، وزن، ریه‌ها، قلب و رگ‌های خونی فرد را بررسی کند و آزمایشاتی را تجویز کند.

یک متخصص قلب مداخله‌ای ممکن است اقداماتی مانند استنت گذاری، دریچه‌ پلاستی، آنژیوپلاستی، ترومبکتومی عروق کرونر و اصلاح نقص مادرزادی قلب را انجام دهد.

او همچنین ممکن است آزمایشاتی را به شرح زیر انجام دهند:

الکتروکاردیوگرام یا ECG) ECG: عملکرد آن ثبت فعالیت الکتریکی قلب است.)

ECG سرپایی: در حین انجام ورزش یا فعالیت‌های منظم، ریتم قلب را ثبت می‌کند. روی قفسه سینه، الکترودهای فلزی کوچک که با سیم به یک مانیتور هولتر متصل شده، چسبانده می‌شوند و ریتم‌ها را ضبط می‌کند.

تست استرس یا تست ورزش: کاربرد این تست، نشان‌دادن تغییرات ریتم قلب هنگام استراحت و ورزش است. بهترین دکتر قلب ایران با این روش، عملکرد و محدودیت‌های قلب را اندازه‌گیری می‌کند.

اکوکاردیوگرام: ساختار حفره‌های قلب و نواحی اطراف آن به‌وسیله این تصویر اولتراسوند نشان داده می‌شود. همچنین برای مشخص‌کردن عملکرد قلب نیز کاربرد دارد.

اکوکاردیوگرافی: برای اندازه‌ گیری میزان پمپاژ خون توسط قلب که به‌عنوان برون‌ده قلبی شناخته می‌شود، از این دستگاه استفاده می‌شود.

 یک دکتر پنجه طلا قلب از این طریق می‌تواند التهاب اطراف قلب را که به نام پریکاردیت شناخته می‌شود، تشخیص دهد. همچنین برای شناسایی ناهنجاری‌های ساختاری یا عفونت دریچه‌های قلب نیز به کار می‌رود.

کاتتریزاسیون قلبی: به‌وسیله یک لوله کوچک در داخل یا نزدیک قلب، داده‌ها را جمع‌آوری کرده و ممکن است به رفع انسداد کمک کند.

همچنین این لوله می‌تواند عکس بگیرد و برای بررسی عملکرد قلب و سیستم الکتریکی نیز به کار می‌رود.

بهترین دکتر قلب تهران از تکنیک‌های مبتنی بر کاتتر با فلوروسکوپی برای درمان بیماری‌های مادرزادی قلبی، دریچه‌ای و عروق کرونر استفاده می‌کند.

قلب و عروق هسته‌ای: متخصص قلب و عروق با استفاده از تکنیک‌های تصویربرداری هسته‌ای از مواد رادیواکتیو برای مطالعه اختلالات و بیماری‌های قلبی عروقی به روش غیرتهاجمی استفاده می‌کند.

به‌ عنوان‌ مثال می‌توان به تصویربرداری مسطح، توموگرافی کامپیوتری با انتشار تک فوتون (SPECT)، تصویربرداری پرفیوژن میوکارد و تصویربرداری انفارکتوس اشاره کرد.

روند تشخیص دکتر پنجه طلا قلب با تخصص الکتروفیزیولوژی چگونه است؟

یکی از رشته‌های فوق‌تخصصی قلب، الکتروفیزیولوژی است. پزشک با بررسی نحوه عملکرد جریان‌های الکتریکی در داخل بافت عضله قلب، چگونگی انتشار جریان و الگوی جریان‌ها را می‌بیند.

الکتروفیزیولوژی (EPS) قلب: در این آزمایش، دکتر قلب با قراردادن یک کاتتر در ورید بالای ساق و هدایت فلوروسکوپی، راه خود را به قلب باز می‌کند.

سیگنال‌های الکتریکی درون قلب به‌وسیله کاتتر اندازه‌گیری می‌شود.

EPS قلب می‌تواند:

 • به نشان‌ دادن آنچه باعث علائم می‌شود، کمک کند
 • به تصمیم‌ گیری پزشک در مورد نیاز بیمار به ضربان‌ ساز کمک کند
 • به دکتر پنجه طلا قلب در تصمیم‌گیری بهترین درمان برای بیماران مبتلا به آریتمی یا ریتم غیرطبیعی قلب کمک می‌کند
 • تعیین کند که بیمار چقدر احتمال دارد که تاکی‌کاردی یا ضربان قلب تسریع شده را تجربه کند
 • یک الکتروفیزیولوژیست قلب می‌تواند برای ریتم‌های غیرطبیعی از جمله ابلیشن قلبی، دفیبریلاتورهای قابل کاشت قلب یا ضربان‌ سازها درمان کند.

ویژگی‌هایی بهترین دکتر قلب ایران چیست؟

 • اعتماد مبتنی بر دانش

وقتی صحبت از چیزی که به طور بالقوه جدی است مانند مراقبت‌های قلبی عروقی شما می‌شود، نمی‌خواهید پزشک شما ترسو یا بیش از حد محتاط باشند. یک ویژگی کلیدی که باید در جستجوی بهترین دکتر قلب تهران در نظر داشته باشید، اعتماد به‌ نفس است اما یک هشدار درمورد میزان این ویژگی وجود دارد.

تکبر و خودپسندی در هیچ حرفه‌ای، ویژگی قابل‌تحسین نیست، چه رسد به فردی که سلامت قلب خود را به او سپرده‌اید. مرز باریکی بین این ویژگی‌های منفی و اعتماد به‌ نفس آرامش‌ بخش وجود دارد، بنابراین به دنبال یک دکتر قلب باشید که دانش لازم برای حمایت و توجیه اعتماد به‌ نفس را داشته باشد.

 • رحم و شفقت – دلسوزی

شفقت یک ویژگی کلیدی در دکتر قلب معروف به پنجه طلا است، زیرا برای کمک به درمان دیگران و بر دوش کشیدن بارهای آن‌ها در زمانی که ممکن است سخت باشد، نیاز به نوع خاصی از افراد است. این برای کسانی که کاردیولوژی را انجام می‌دهند حتی مهم‌تر است، زیرا اغلب کسانی که به دنبال مراقبت‌های قلبی هستند در شرایط نامطلوب و بالقوه تهدیدکننده زندگی این کار را انجام می‌دهند.

به دنبال یک دکتر قلب دلسوز باشید که علاقه خاصی به ‌سلامت مداوم و نتایج مثبت بیماران خود داشته باشد و بتواند چالش‌های پیش روی کسانی را که از بیماری‌های قلبی عروقی و سکته رنج می‌برند، درک کند.

 • مهارت‌های تخصصی

آیا تا به‌ حال این جمله را شنیده‌اید که کسی در همه کارها فعالیت می‌کند اما در هیچ‌کدام استاد نیست؟ این اصل می‌تواند برای خدمات قلب و عروق اعمال شود، زیرا چندین تخصص فرعی وجود دارد که در زیر پرچم قلب و عروق به‌ عنوان یک رشته قرار می‌گیرند.

برخی از متخصصان قلب ممکن است تلاش کنند تا خطوط زیادی از خدمات را ارائه دهند بدون اینکه در هیچ یک از آنها استاد باشند. بهتر است تیمی از متخصصان قلب و عروق را پیدا کنید که هر کدام در حوزة خاصی تمرکز و تخصص دارند.

این تمرکز محدود به پزشک اجازه می‌دهد تا به یک دکتر قلب تبدیل شود و سطح بالاتری از مراقبت را به شما ارائه دهد.

 • یک دکتر و یک معلم

درحالی‌ که مسئولیت اصلی بهترین دکتر قلب ایران شما، ارائه مراقبت‌های پیشگیرانه و واکنشی مربوط به قلب است، برای دستیابی به این هدف، پزشک شما باید یک مربی نیز باشد. بسیاری از جنبه‌های یک سبک زندگی سالم برای قلب حول اصلاحات سبک زندگی مانند حرکت بیشتر، مدیریت وزن، ترک تنباکو، کاهش سطح استرس بالا و خوردن انواع مواد مغذی مناسب از منابع طبیعی است.

بنابراین، یک دکتر حرفه‌ای قلب نباید صرفاً یک مراقبت‌ کننده باشد، بلکه باید معلمی باشد که به بیماران آموزش می‌دهد که چگونه شیوه‌های زندگی سالم‌تری را اتخاذ کنند و سلامت آینده بهتری را تضمین کنند.

چگونه یک دکتر پنجه طلا قلب پیدا کنیم؟

به طور معمول، پزشک عمومی، شما را به یک متخصص قلب ارجاع می‌دهد. اما این بدان معنا نیست که شما باید به همان متخصص قلب مراجعه کنید. بهترین دکتر قلب ایران که متناسب با نیازهای شما باشد را انتخاب کنید.

 تکیه بر توصیه‌های دوستان یا اعضای خانواده همیشه ایده خوبی نیست، زیرا نیازهای آنها به متخصص قلب ممکن است با نیازهای شما متفاوت باشد.

شما لزوماً یک متخصص قلب «خانوادگی» ندارید، زیرا همه مشکل یکسانی ندارند. یک متخصص قلب و عروق را انتخاب کنید که بهترین سابقه و تجربه در مورد بیماری قلبی خاص خود را داشته باشد.

 • جستجوی آنلاین

اگرچه جستجو در اینترنت برای یافتن محل تحصیل و گواهینامه‌های پزشک می‌تواند مفید باشد ولی برای انتخاب یک دکتر قلب به بررسی‌های آنلاین اعتماد نکنید. این بررسی‌ها ممکن است به شما در ارزیابی مواردی مانند رفتار دوستانه کارکنان و زیبایی مطب کمک کنند، اما تصویر کاملی از تخصص پزشک به شما ارائه نمی‌دهند.

 • معتبر بودن

ابتدا باید مدارک تخصصی و گواهینامه‌های پزشک را بررسی کنید و به پزشکی مراجعه کنید که دارای بورد تخصصی باشد. داشتن بورد تخصصی به این معناست که پزشک علاوه بر مطالعه این تخصص، آزمایش‌های دقیقی نیز انجام داده است.

همچنین به‌روز بودن و مطلع بودن پزشک از شیوه‌های نوین تشخیص و درمان، معیار مهم دیگری در انتخاب یک دکتر خوب قلب است زیرا باعث تسریع و تسهیل روند درمان خواهد شد.

 • پوشش بیمه

از نظر عملی، یافتن پزشکی که بیمه درمانی شما را می‌پذیرد، انتخاب هوشمندانه‌ای برای شروع جستجو است.

امروزه، اگر پوشش بیمه ما، شامل این پزشک یا بیمارستانی را که پزشک در آن مستقر است نشود، واقعاً نمی‌توانیم به دنبال مراقبت‌های بهداشتی باشیم. با بیمه‌گر سلامت خود تماس گرفته یا وب‌ سایت آن‌ها چک کنید.

 • دردسترس‌ بودن

شما همچنین باید در نظر بگیرید که آیا این پزشک به‌ عنوان بهترین دکتر قلب تهران راحت و در دسترس است یا خیر. اگر برای دریافت نوبت ویزیت باید ماه‌ها برای قرار ملاقات منتظر بمانید، احتمالاً در گرفتن قرارهای به‌موقع بعدی با مشکل مواجه خواهید شد.

بیمارستانی که ممکن است هرگونه آزمایشی در آن انجام شود نیز باید راحت باشد. لزوماً نباید به شما نزدیک‌ترین باشد.

 • ارتباط

یک متخصص قلب را انتخاب کنید که به‌خوبی با شما ارتباط برقرار کند. مراقبت پزشکی خوب نیاز به ارتباط دوطرفه دارد.

وقتی سؤالی می‌پرسید، دکتر قلب معروف به پنجه طلا باید بدون این‌که شما را با گیج کردن از طریق به‌کارگیری اصطلاحات پزشکی پیچیده از پرسیدن منصرف کند، سؤال را پاسخ دهد. وقتی در اتاق معاینه هستید، باید احساس کنید که واقعاً کانون توجه او هستید.

توجه به موارد زیر نیز در ارزیابی و انتخاب یک دکتر قلب حائز اهمیت است:

 • ارتباط با سایر پزشکان متخصص در درمان و آسیب‌شناسی این بیماری یا وضعیت
 • مقالات یا تحقیقات منتشر شده در مورد این بیماری
 • تجربه در درمان بیماران مبتلا به این بیماری
 • تعداد بیماران ارجاع شده از سایر متخصصانی که این عارضه را درمان می‌کنند.
 • توجه به کلینیک یا بیمارستان‌هایی که پزشک در آن فعالیت می‌کند.
تماس و نوبتدهی
برای تماس با دکتر پنجه طلا و اخذ نوبت کلیک کنید
 

سخن پایانی

سلامت قلب به‌عنوان عضو حیاتی بدن، بسیار مهم و قابل‌توجه است. انتخاب یک دکتر پنجه طلا قلب هنگامی که دچار مشکلات قلبی شده‌اید، در تشخیص صحیح و تسریع در روند درمان تأثیر مستقیم دارد. امیدواریم با مطالبی که در این مقاله بیان کردیم توانسته باشیم به شما در این انتخاب کمک کرده باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

اجرا شده توسط: همیار وردپرس