شریعتی ، بالاتر از میرداماد ، خیابان منظرنژاد ، پلاک53 ، واحد9،کلینیک قلب دکتر ضربان

درمان فشار خون بالا با عرقیات گیاهی

درمان فشار خون بالا با عرقیات گیاهی

همانطور که می‌دانید یکی از علائم حساس بدن فشار خون (Blood pressure) می‌باشد که این امر می‌تواند سلامتی و حیات فرد را به خطر بیاندازد و باید توجه داشته باشید که با تغییر این علائم حیاتی فورا نزد پزشک بروید. ما قصد داریم نکات مهمی درباره درمان فشار خون بالا با عرقیات گیاهی را مورد بررسی قرار بدهیم و مواردی مانند دمنوش گیاهی برای هایپر تنشن، قاتل بالا بودن فشارخون، درمان گیاهی فشار خون بالا عصبی را در اختیار شما قرار بدهیم. استفاده از داروهای گیاهی برای فشارخون افراد بالای 18 و افرادی که دارای بیماری‌های قلبی کفایت نمی‌کند. درمان فشار خون بالا به علاوه تغییر سبک زندگی نادرست است.

تماس و نوبتدهی
مشکل فشارخون دارید؟
برای تماس، دریافت مشاوره و اخذ نوبت کلیک کنید

درمان فشار بالا با عرقیات گیاهی

درمان فشار خون بالا با عرقیات سنتی برای افراد راه مناسب و بدون درد سر می‌باشد و از آن جایی که بسیاری از افراد با خوردن این موارد به درمان هایپر تنشن با عرقیجات سنتی پرداخته‌اند، امروزه از طرفداران بسیاری برخوردار است. همانطور که در موارد قبل ذکر نموده‌ایم Blood pressure یکی از مهم‌ترین علائم حیاتی بدن می‌باشد که می‌تواند زندگی و سلامتی افراد را تحت تاثیر قرار بدهد بنابراین توصیه ما برای درمان ابتدا مراجعه به پزشک می‌باشد سپس با مشورت ایشان به درمان هایپر تنشن با عرقیجات سنتی بپردازید. درمان هایپر تنشن با عرقیجات سنتی به افراد کمک می‌کند تا بدون مواجه شدن با عوارض جانبی درمان شوند. هایپر تنشن زمانی رخ می‌دهد که سرخرگ‌ها دیگر قابلیت ارتجاعی نداشته باشند و به همین منظور رگ‌ها کوچک و باریک می‌شوند، در این مواقع افراد می‌توانند برای درمان هایپر تنشن، رگ‌های خود را متعادل سازند و به روند طبیعی Blood pressure کمک کنند.

دمنوش برای فشار خون بالا

توجه داشته باشید که برای درمان هایپر تنشن با عرقیجات سنتی بایستی به متخصص طب سنتی مراجعه نمایید و سپس با دادن یک سری اطلاعات درباره نوع مصرف مواد غذایی و عادت‌های بدن خود، مشاوره مناسبی برای درمان هایپر تنشن با عرقیجات سنتی دریافت کنید.

متخصص طب سنتی پس از به دست آوردن اطلاعات کافی برای درمان هایپر تنشن با عرقیجات سنتی، دمنوش گیاهی به افراد معرفی می‌کند. دمنوش برای فشار خون بالا انواع مختلفی دارد که متخصص طب سنتی این دمنوش گیاهی برای هایپر تنشن را برای هر کس متفاوت تجویز می‌کند زیرا بایستی متناسب با تب بدن افراد باشد. همانطور که گفتیم، برای بهبود این بیماری دمنوش‌های مختلفی وجود دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

انواع دمنوش گیاهی برای فشار خون

 • بومادران
 • اسطوخودوس
 • زیره
 • گل ساعتی
 • برگ ریحان
 • کرفس
 • تخم کتان
 • پونه کوهی
 • سنبل الطیب
 • دم اسبی
 • قاصدک
 • اویشن با عناب
 • بابونه
 • چای سبز
 • بهارنارنج
 • کاسنی
 • زالزالک
 • دارچین
 • چای ترش، گل گاو زبان و لیمو امانی
 • برگ زیتون
 • نعناع
 • رازیانه
 • هل
 • زرشک
 • بیدمشک
 • زنجبیل
 • شیرین بیان
 • سیر
 • مواد مغزی منیزیم دار

تمامی موارد فوق بایستی طبق نظر متخصص طب سنتی مصرف شود تا با مصرف درست به درمان هایپر تنشن کمک کنید. روش مصرف اکثر موارد فوق مانند یک دیگر می‌باشد که بسیاری از آن‌ها را باید دم نمود یا عرقیات را از عطاری خریداری نمود. افراد با مراجعه به متخصص طب سنتی می‌توانند دمنوش و یا داروهایی را که به قاتل فشارخون معروف هستند را دریافت کنند و هرچه سریع‌تر این بیماری خطرناک را ریشه کن کنند.

قاتل بالا بودن فشارخون

قاتل فشارخون اصطلاحی است که متخصصان طب سنتی بسیار از آن در درمان هایپر تنشن به کار می‌برند. همانطور که می‌دانید هایپر تنشن در کیفیت زندگی افراد بسیار تاثیر گذار می‌باشد و این امر باعث می‌شود که افراد برای درمان اقدامات لازم را انجام دهند. بهترین راه تشخیص و درمان این بیماری مراجعه به پزشک متخصص مربوطه می‌باشد و سپس طبق نظر ایشان می‌توان درمان را آغاز نمود.

حال در این پاراگراف با سوالاتی مواجه می‌شویم که آیا پرفشاری خون به چه دلیلی رخ می‌دهد یا به عبارت دیگر هایپر تنشن به چه دلیلی بروز پیدا می‌کند؟ در پاسخ این سوال بایستی بگوییم که این بیماری به دلیل اختلال در پمپاژ خون به وجود می‌آید یا به عبارت دیگر زمانی که شریان‌ها بیش از حد معمول در فشار پمپاژ خون قرار بگیرند، دچار Blood pressure شدید یا بالا می‌شوند که این امر می‌تواند برای سلامتی افراد بسیار نگران کننده باشد و زندگی افراد را به خطر بیاندازد.

 زمانی که افراد دارای فشار خون باشند و در کنار آن استرس و دیگر بیماری‌ها نیز درگیر باشند و از مشکل فشار خون بالا خود اطلاعی نداشته باشند، بیماری در بدن آن‌ها مانند قاتلی خاموش عمل می‌کند که برای کنترل آن باید به پزشک مراجعه کرد. بنابراین زمانی که با علائم مختلفی در بدن مواجه شدید خود را به پزشک برسانید تا از مشکلات به وجود آمده در بدن آگاه شوید زیرا با درمان نکردن بیماری‌ها و بالا رفتن سن دچار مشکلات شدید تری می‌شوید که شاید جبران ناپذیر باشد.

درمان گیاهی فشار خون بالا عصبی

درمان گیاهی فشار خون بالا عصبی بهترین راه درمان می‌باشد زیرا بدون عوارض است و افراد را دچار مشکلات جدیدتری نمی‌کند، همانطور که می‌دانید فشار عصبی به دلیل استرس، ناراحتی و فشار بیش از حد بروز پیدا می‌کند و از آن جایی که فشار نرمال هر فرد بایستی 12 بر روی 8 باشد بالاتر از این عدد هایپر تنشن را نشان می‌دهد و این امر علاوه بر بالا رفتن فشار، پر فشاری رگ‌ها را نیز به اطلاع افراد می‌رساند. افراد می‌توانند پس از تشخیص این بیماری راه درمان مناسبی را برای از بین بردن این بیماری انتخاب کنند که یکی از بهترین راه‌های درمان مصرف دمنوش سنتی می‌باشد زیرا درمان سنتی هایپر تنشن عصبی با نظارت متخصص طب سنتی به راحتی امکان پذیر است.

به درمان سنتی اهمیت بدهید زیرا با توجه نکردن به بیماری فشار ممکن است باعث شوید که بیماری‌های دیگری همچون افسردگی کلیوی، سکته، ناراحتی قلبی و … رخ دهند و مشکلات متعددتری ایجاد کنند.

در بسیاری از مواقع وجود هایپر تنشن علت یا زمینه خاصی ندارد و تنها به دلیل ناراحتی یا استرس و اضطراب رخ می‌دهد و اگر افراد به طور کلی شرایط مطلوب دارند، اتفاق افتادن این موضوع هر از چند گاهی ایراد ندارد اما اگه به طور متداوم باشد افراد بایستی راه حل مناسبی برای درمان را برگزینند که همانطور که در موارد قبل ذکر نموده‌ایم بهترین راه درمان، درمان سنتی می‌باشد.

عوارض درمان فشار خون با عرقیات گیاهی

درمان هایپر تنشن با دمنوش سنتی نسبت به درمان‌های دیگر متفاوت می‌باشد و افراد را دچار هیچ گونه عوارضی نمی‌کند. گیاهان ذکر شده برای درمان فشارخون بالا داری خاصیت باز کنندگی عروق و کنترل اضطراب و ناراحتی را دارند و این امر موجب می‌شود که این مشکل کنترل شود و افراد از این بیماری رنج نبرند. درمان نکردن این بیماری می‌تواند زندگی و سلامتی افراد را به خطر بیاندازد بنابراین بایستی وجود بیماری را جدی بگیرید تا دچار عارضه جدید نشوید.

افرادی که اضطراب و استرس بیش از اندازه‌ای را در طول روز تحمل می‌کنند و از شنیدن خبرهای بد شوک می‌شوند بایستی بیشتر مراقب خود باشند و رعایت کنند زیرا شوک یک دفعه‌ای می‌تواند باعث بالا رفتن فشارخون و در آخر منجر به سکته شود.

فواید درمان فشار بالا با عرقیات گیاهی

فواید درمان فشارخون بالا با دمنوش گیاهی بسیار زیاد می‌باشد که یکی از مهم‌ترین این فوایدها نداشتن عوارض و کنترل سریع Blood pressure می‌باشد. زمانی که افراد درمان سنتی فشارخون بالا را آغاز می‌کنند بایستی به تمامی توصیه‌های متخصص طب سنتی اهمیت بدهند و تمامی عرقیات گیاهی را سر وقت معینی مصرف نمایند همچنین با توجه با گفته‌های قبل در کنار درمان هایپر تنشن با عرقیجات سنتی از استرس و اضطراب دوری کنند.

انواع فشار خون بالا

همانطور که در موارد قبل ذکر نموده ایم فشارخون بالا می‌تواند بسیار خطرناک باشد و علائم بسیاری را به دنبال داشته باشد زمانی که افراد با موارد این چنینی مواجه می‌شوند بایستی نزد بهترین پزشک متخصص برای درمان بروند تا از بروز بیماری‌های دیگر در امان بمانند همانطور که می‌دانید توجه نکردن به این بیماری عوارض خطرناکی را به دنبال دارد حال در این ادامه می‌خواهیم درباره انواع فشار، مطالبی را در اختیار شما قرار بدهیم. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

انواع فشار:

 • فشار سسیتولی و دیاستولی: فشار سیستولی بین 120 تا 129 می‌باشد و فشار دیاستولی از 80 کمتر است. زمانی که افراد با این اعداد مواجه شوند گفته می‌شود که فشارخون بالا رفته است و بایستی اقدامات لازم برای کاهش فشار خون انجام شود، زیرا در غیر این صورت ممکن است فرد دچار مشکلات دیگری بشود که جبران ناپذیر باشد.
 • عارضه فشار خون بالا از نوع درجه اول: در این شرایط فشار خون سیستولی بین عدد 130 تا 139 و دیاستول بین 80 تا 89 می‌باشد.
 • عارضه فشار خون بالا از نوع درجه دوم: این نوع فشار خون بسیار شدید و خطرناک می‌باشد و بالای 140 سیستولی و 90 دیاستولی می‌باشد.

توصیه‌های لازم برای درمان فشارخون

افرادی که با هایپر تنشن مواجه هستند بایستی درمان خود را آغاز کنند و به توصیه‌های متخصصان پزشکان در درمان هایپر تنشن توجه کنند. افرادی که از بیماری فشار خون رنج می‌برند و هنوز از وجود این بیماری اطلاعی ندارند با علائمی مانند استفراغ، سردرد، حالت تهوع، بیرون روی، یبوست، لرزیدن دست و عرق کردن، سرد شدن دست و پا و دیگر مواردی که ممکن است برای برخی از افراد بسیار پر خطر باشد مانند آسم، افتادن قند خون، تورم بدن، افزایش وزن و ضربان قلب ناهماهنگ مواجه می‌شوند که در این مواقع بهترین راه برای جلوگیری از پیشروی این بیماری مراجعه به پزشک متخصص می‌باشد. افراد می‌توانند این بیماری را زیر نظر متخصص طب سنتی به تعادل برسانند اما در کنار این عرقیات گیاهی بایستی یک سریع توصیه‌های لازم را نیز رعایت کنند.

از جمله توصیه‌های مهم برای افرادی که دارای فشار خون نامتعادل هستند:

 • تغییرات در سبک زندگی: خوردن غذاهای مغذی و مقوی که دارای بسیاری از ویتامین‌ها می‌باشند. استفاده از تغذیه ارگانیک، زیتون، انواع سبزیجات، سبوس و…
 • ورزش: با انجام دادن تمرین‌های ورزشی به صورت متعدد که به طور کلی 3 روز در هفته نرمال می‌باشد می‌توانید به کنترل بسیاری از بیماری‌ها کمک کنید. انتخاب و انجام ورزش‌هایی همچون دوچرخه سواری، پیاده روی و شنا کردن، در حفظ و کنترل اکسیژن بدن بسیار موثر می‌باشند و باعث می‌شوند دستگاه جریان خون تقویت شود. ورزش کردن می‌تواند در بالا رفتن متابولیسم بدن تاثیر بگذارد و سیستم ایمنی بدن را تقویت سازد. همانطور که می‌دانید با وجود سیستم ایمنی قوی بسیاری از بیماری‌ها کاهش می‌یابند و فرد در سلامت کامل به سر می‌برد.
 • استرس و هیجان: کسانی که مبتلا به هایپر تنشن هستند نباید اخبار شوکه کننده یا خبرهای بد را یک دفعه دریافت کنند و همچنین از فعالیت‌های سنگین و هیجان نیز بایستی دوری کنند.
 • چک کردن بدن: توجه کردن به علائم بدن در افراد با هایپر تنشن بسیار پر اهمیت می‌باشد همچنین بهتر است Blood pressure چک شود.
 • دخانیات: بهترین و مهمترین عملکرد در افراد با هایپر تنشن دوری کردن از سیگار و دخانیات و الکل و… می‌باشد.
 • استراحت: بهتر است افرادی که با چنین بیماری‌هایی مواجه هستند خواب به اندازه و سر وقت داشته باشند.
 • همانطور که می‌دانید بدن انسان به آب بسیار نیاز دارد و این موضوع در بیماران پر اهمیت‌تر می‌شود، بنابراین افراد بایستی روزانه به میزان لازم آب مصرف نمایند.
 • پرخوری: افرادی که بسیار پرخوری می‌کنند باید کنترل تغذیه داشته باشند و روند خوراک خود را تغییر دهند و از پر خوری بپرهیزند.
 • مدیریت و مراقبت: برنامه ریزی کردن و داشتن مدیریت امور می‌تواند در کاهش اضطراب و استرس بسیار مفید و موثر باشد بنابراین بهتر است با واقعیت‌های زندگی کنار بیایید کمتر خود را دچار استرس کنید و با صحبت و مشورت به مشسکلات خود سامان بدهید.
تماس و نوبتدهی
مشکل فشارخون دارید؟
برای تماس، دریافت مشاوره و اخذ نوبت کلیک کنید

سخن آخر

با خواندن موارد فوق متوجه می‌شوید که فشار نرمال هر فردی بایستی چه عددی را نشان دهد و علائم هایپر تنشن چه می‌باشد. زمانی ک افراد با علائم هایپر تنشن مواجه شوند، می‌توانند با مراجعه کردن به متخصص فشار خون به درمان بیماری خود بپردازند و از پیشروی و بروز برخی بیماری‌های دیگر بر اثر هایپر تنشن جلوگیری کنند.

همانطور که در موارد قبل ذکر نموده‌ایم استرس و اضطراب می‌تواند به بالا رفتن فشار خون بسیار کمک کند و افراد را دچار مشکلات بیشتری کند. بنابراین، بهتر است خود را از هیجان و استرس دور نگه‌دارید تا بتوانید به درمان فشار خون بالا با عرقیات گیاهی بپردازید. ما تلاش کزدیم که در این مقاله مطالب حائز اهمیت بسیاری را من باب درمان هایپر تنشن در اختیار شما قرار بدهیم. شما عزیزان با خواندن موارد فوق متوجه می‌شوید که چه عرقیاتی برای درمان این بیماری مناسب می‌باشد، اما این اطلاعات به تنهایی کافی نیست و در صورت بروز نشانه‌های این بیماری به پزشک متخصص مراجعه کنید. امیدواریم با خواندن موارد فوق به پاسخ سوالات خود برسید.

اجرا شده توسط: همیار وردپرس