شریعتی ، بالاتر از میرداماد ، خیابان منظرنژاد ، پلاک53 ، واحد9،کلینیک قلب دکتر ضربان

درمان خانگی درد دست چپ

درمان خانگی درد دست چپ و یا هر دو دست برای افرادی که به این عارضه مبتلا هستند همواره دغدغه ی بزرگی محسوب میشود. زیرا دست  ها از مهم ترین اعضای بدن به شمار میروند. با دستان، ما قادر به انجام کارهای بزرگ و کوچک هستیم. اما زمانی که برای این عضو حیاتی مشکلی پیش باید ، انجام همه کار ها دشوارتر می شود و افراد به دنبال یافتن راه های درمانی می باشند. ما در این مقاله شما را با چند نمونه درمان خانگی درد دست چپ موثر آشنا می کنیم.

درمان هایی که در ادامه ذکر می شود با درنظر گرفتن شایع ترین علل درد دست چپ می باشد و ممکن است بعضی از این راه های درمانی برای یک علت مناسب و برای دیگری نامناسب باشد. به دلیل اینکه این درمان ها عموما بی خطر هستند می توانید قبل از مراجعه به پزشک از آنها بهره ببرید.

اما اگر درد شدیدی دارید که مخل زندگی تان شده و یا سابقه بیماری قلبی دارید حتما به سرعت به پزشک قلب خوب مراجعه نمایید.

درمان های خانگی برای درد دست چپ

درمان های خانگی برای درد دست چپ

شایع ترین دلایل درد دست چپ و یا هر دو دست شامل آرتروز، آرتریت روماتوئید و سندرم تونل کارپ می باشد .بعلاوه درد دست علت های دیگری هم دارد.شما می توانید به منظور آگاهی بیشتر از علت درد دست چپ و راست  به مقاله ی علت درد دست چپ مراجعه نمایید.

درمان های خانگی برای درد دست چپ

 

حال قطعا برایتان سوال پیش می آید که اگر درد دست شما را آزار می دهد ، برای بهبود آن چه کاری می توانید انجام دهید؟ آیا درمان خانگی درد دست چپ و یا هردو دست وجود دارد؟

می توان به این سوال اینگونه پاسخ داد که:

بله بسیاری از راه حل های درمانی به خوبی در دسترس شما در خانه هستند و شما میتوانید برای آرام گرفتن درد تا قبل از مراجعه به پزشک به منظور درمان قطعی درد دست چپ و یا هر دو دست، از زوش های درمان خانگی که در ادامه بیان شده است،لستفاده نمایید.

7درمان خانگی درد دست چپ

درمان خانگی درد دست چپ

  • دست های خود را گرم نگه دارید.
  • تسکین التهاب
  • محافظت
  • شنا کنید.
  • ظروف بشویید.
  • بوی خوب
  • موسیقی

دست های خود را گرم نگه دارید.

دست درد بسیار تحت تاثیر دمای هوا می باشد. مفصل های دست در هنگام سرد شدن ، دردناک تر و سفت تر می شوند و درد دست چپ و یاهر دو دست افزایش می یابد.

درمان های خانگی برای درد دست چپ

 سیگنال های عصبی نیز در هنگام سرما کاهش می یابد. با گرم نگه داشتن دست ها ، ممکن است بتوانید درد دست خود را یک یا دو سطح پایین بیاورید. استفاده از دستکش گرم به منظور درمان خانگی درد دست چپ و یاهر دو دست بسیار مفیداست.

اینکار فقط موجب بهبود درد شما می شود و درمان قطعی به شمار نمی آید،شما میبایست در ابتدا علت درد دست چپ و یا هر کدام از دست هایتان که درد می کند را که درد می کند، بدانید.  برای آگاهی از علت های درد دست چپ می توانید از مقاله آن استفاده نمایید.

پس از متوجه شدن علت دردتان که ممکن است ناشی از بیماری قلبی، ارتوپدی و غیره باشد بهترین پزشک قلب ، ارتوپد و یا پزشک مورد نظر خود را بیابید و به منظور درمان قطعی به او مراجعه نمایید.برای آگاهی از معیارهای انتخاب بهترین ارتوپد و دکتر قلب به مقالات آنها رجوع نمایید.

اگر در تشخیص علت دچار تردید هستید و مطمئنید که این درد ناشی از آسیب دیدگی نیست، به دلیل حیاتی بودن مشکلات قلبی به یک متخصص قلب خوب مراجعه نمایید تا او شما را راهنایی کرده و درمان قطعی تان را آغاز نماید. با این کار شما از بروز عوارضی همچون حمله قلبی جلوگیری می نمایید.

کلینیک دکتر ضربان با دارا بودن گلچینی از بهترین و باتجربه ترین متخصصین قلب و عروق می تواند برترین گزینه برای درمان شما باشد. پزشکان این کلینیک همواره رضایت و بهبودی صددرصدی بیماران خود را جلب کرده است.

تسکین التهاب

گاهی درد دست در اثر التهاب بافتهای نرم یا مفاصل ایجاد می شود. به منظور کمک به بدن در کنترل التهاب ، درمان های خانگی متعددی وجود دارد که می توانید قبل از مراجعه به پزشک مورد نظر در منزل امتحان کنید. در قدم اول و مهمتر از همه ، آنچه را که می خورید بررسی کنید. غذا دارو است و رژیم غذایی مناسب می تواند

به شما در کنترل طبیعی التهاب کمک کند. شما می توانید با اجتناب از مصرف  بیش از حد شکر به شکل شیرینی ، ماکارونی و سیب زمینی ، و رعایت نکات دیگر از یک رژیم ضد التهابی پیروی کنید.

درمان خانگی دست چپ

مصرف زردچوبه را امتحان کنید:

 این ادویه همچنین یک ضد التهاب مؤثر است. می توانید پودر زردچوبه را با اسموتی مخلوط کرده و به راحتی یک مکمل زردچوبه مصرف کنید.

چای بنوشید:

دز طی مطالعاتی نشان داده شده است که روزانه مصرف 3 تا 4 فنجان چای سبز در مقابله با درد آرتریت بسیار مؤثر است. چای سبز علاوه بر اینکه درمان خانگی درد دست چپ و یا دست درناک شما محسوب میشود، سلامتی کلی شما را تضمین می کند.

شما میبایست به منظور داشتن رژیم غذایی ضد التهابی مناسب با شرایطتتان به بهترین متخصص تغذیه مراجعه نمایید و طبق توصیه های او برای داشتن حال بهتر عمل نمایید.

علاوه بر این ، می توانید تلاشهای خودا را در جهت بهبود درد دست با استفاده از  مصرف مکمل های ضد التهابی ، داروهای خوراکی و کرم های موضعی تکمیل کنید.

در این مورد شما می توانید به منظور درمان قطعی درد و التهاب خود به بهترین متخصص ارتوپد مراجعه کنید.انتخاب بهترین متخصص همواره با چالش های بسیاری همراه است. برای آگاهی از معیارها و چالش های موجود و داشتن انتخابی صحیح، به مقاله ی قدم به قدم تا یافتن بهترین متخصص ارتوپد رجوع نمایید.

محافظت

از آنجا که دستان ما کارهای زیادی انجام می دهند ، گاهی اوقات کمی محافظت و استراحت دادن بیشتر می تواند به کاهش درد دست چپ و یا هردو دست شما کمک کند. مفصل موجود در پایه انگشت شست معمولاً با درد همراه است. استفاده از محافظ های مفصل می تواند به تسکین درد انگشت شست شما کمک کند. اگر سندرم تونل کارپ باعث درد دست شما می شود ، پاستفاده از آتل مچ دست ، به خصوص در شب ، می تواند  تا قبل از مراجعه به بهترین ارتوپد به آرام گرفتن دردتان کمک کند.

درمان خانگی دست چپ

شما می توانید به منظور آگاهی بیشتر از علت درد دست چپ، به مقاله ی مربوطه مراجعه نمایید.

اگر درد دست چپ و یا دست دیگر شما با ناهنجاری زیادی همراه است ، ممکن است شما بخواهید زودتر از موعد مراجعه به پزشک را در نظر بگیرید. پیشنهاد ما این است که حداقل ،  تا زمان مراجعه به پزشک یکی از این درمان های خانگی برای درد دست چپ و یا دست دردناک خود را به منظور جلوگیری از پیشرفت دردتان انجام دهید.

شنا کنید.

شنا کردن یک روش آرامش بخش برای تقویت سلامتی و کاهش درد دست می باشد. شما می توانید با مراجعه به یک پزشک ارتوپد خوب و تحت نظر و تجویز او از این ورزش استفاده نمایید.

درمان خانگی دست چپ

تشخیص علت درد دست چپ بسیار حائز اهمیت است زیرا ممکن است ناشی از یک مشکل قلبی خطرناک باشد. پس ضروریست در ابتدا به دکتر قلب و عروق خوب جهت علت یابی و اطمینان خاطر خود مراجعه کنید تا از بروز خطرات احتمالی همانند سکته قلبی، گرفتگی رگ قلب و نارسایی های قلبی جلوگیری نمایید.

کلینیک دکتر ضربان با دارا بودن گلچینی از بهترین و باتجربه ترین متخصصین قلب و عروق می تواند برترین گزینه برای درمان شما باشد. پزشکان این کلینیک همواره رضایت و بهبودی صددرصدی بیماران خود را جلب کرده است.

ظرف بشویید.

اگر علت درد دست چپ شما ناشی از یک مشکل قلبی نباشد و فقط احساس درد در ناحیه مفاصل آن هم باشدت کم را دارید، ظرف بشویید.

درمان خانگی دست چپ

اگرچه ممکن است به نظر برسد که ظرف شستن حتی بیشتر به دستان شما صدمه می زند ، درست برعکس است. شستن ظرف ها به شما این امکان را می دهد که دستانتان در زیر آب گرم بمانند و مدام در حال کشش های خفیف باشند. این ترکیب به شل شدن دست ها و کاهش درد دست چپ و یا دست دردناک کمک کرده و درمان خانگی درد دست چپ محسوب میشود.

بوی خوب

عطرهای دلپذیری را در سراسر خانه امتحان کنید. به ویژه اسطوخودوس بسیار آرامش بخش است و متخصصان معتقدند که بوهای دلپذیر می توانند چگونگی درک درد را تغییر دهند.

درمان خانگی دست چپ

موسیقی

موسیقی یک سلاح قدرتمند در برابر بهبود و کاهش درد است. مطالعات نشان می دهد که گوش دادن به موسیقی مورد علاقه شما قادر به کاهش درد شما میباشد.

درمان خانگی دست چپ

همه ی7 درمان خانگی درمان درد دست چپ ، فقط به منظور کاهش شدت درد تا مراجعه به پزشک می باشد و درمان قطعی به شمار نمی روند.

شما میبایست در ابتدا علت درد دست چپ خود را بیابید و در ادامه به پزشک مورد نظر به منظور درمان قطعی مراجعه نمایید و اگر این درد در دست چپ شما ظهور پیدا کرد و ناشی از آسیب دیدگی در مفصلی نبود، به دلیل اهمیت و حیاتی بودن این ارگان و عارضه های ناشی از آن بهتر است در ابتدا به دکتر قلب و عروق خوب مراجعه نمایید تا از خطرات احتمالی و جبران ناپذیر جلوگیر ی شود.

کلینیک دکتر ضربان با دارا بودن گلچینی از بهترین و باتجربه ترین متخصصین قلب و عروق می تواند برترین گزینه برای درمان شما باشد. پزشکان این کلینیک همواره رضایت و بهبودی صددرصدی بیماران خود را جلب کرده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

اجرا شده توسط: همیار وردپرس