حمله قلبی می تونه اولین چیزی باشه که فرد هنگام درد قفسه سینه به اون فکر می کنه. بنابراین اولین سوالی که به ذهن فرد میرسه، اینه که برای قلب درد چی خوبه؟

بنابراین با کلینیک قلب و عروق دکتر ضربان همراه باشید تا بهترین درمان ها برای قلب درد را متوجه شوید.

What-is-good-for-heartache

ده روش خانگی برای پاسخ به سوال “برای قلب درد چی خوبه؟”

برای قلب درد چی خوبه؟ : بادام

برای قلب درد چی خوبه؟ : کمپرس سرد

برای قلب درد چی خوبه؟ : جوش شیرین

برای قلب درد چی خوبه؟ : سیر

برای قلب درد چی خوبه؟ : سرکه سیب

برای قلب درد چی خوبه؟ : آسپیرین

برای قلب درد چی خوبه؟ : دراز بکشید

برای قلب درد چی خوبه؟ : زنجبیل

برای قلب درد چی خوبه؟ : شیر زردچوبه

دلایل درد قلب چیست ؟

عوارض احتمالی درد قلب

شما می توانید برای آگاهی از تازه های درمان بیماری های قلبی و دیدن فیلم ها و مطالب آموزشی ، از طریق آیکون های سمت چپ وارد صفحه اینستاگرام ما شده و به صورت 24 ساعته با متخصص قلب در ارتباط باشید و سوالات خود را در میان بگذارید.

درمان های خانگی برای درد قلب برای درمان های نادر قفسه سینه است که به دلیل مشکلات گوارشی ، کشیدگی عضلات و اضطراب ایجاد می شود.

تشخیص تفاوت بین این درد خوش خیم و شرایط جدی تر آسان نیست. بنابراین در صورت تردید ، مردم همیشه باید به دنبال مراقبت های پزشکی باشند.

یک فرد باید حتما در شرایط زیر، تحت مراقبت های پزشکی فوری قرار گیرد:

درد قلب یا قفسه سینه که احساس سفت شدن ، فشار دادن یا سنگین شدن به فرد می دهد.

فردی که دچار حمله قلبی شده است.

تجربه تنگی نفس در کنار درد قفسه سینه

ده روش خانگی برای پاسخ به سوال “برای قلب درد چی خوبه؟”

موارد مختلفی وجود دارد که فرد می تواند در خانه امتحان کند تا در هنگام بروز درد قلبی به او کمک کند و از بروز آن جلوگیری کند.

از درمان های خانگی زیر فقط در مواردی استفاده می شود که شخصی توسط پزشک معاینه شده باشد و مطمئن باشد که درد قفسه سینه ناشی از اتفاق جدی مانند حمله قلبی نیست.

این درمان ها برای کمک به شماست ولی حتما اگر درد جدید و شدیدی در قفسه سینه حس میکنید در اسرع وقت به بهترین متخصص قلب مراجعه کنیدو وقتتان را با درمان های خانگی تلف نکنید. اما با این حال ما درمان های خانگی را برای شما بیان می کنیم.

همچنین ، این روش های درمانی برای فرد مبتلا به آنژین تجویز نشده است. مبتلایان به آنژین باید درمانی را که بهترین متخصص قلب تهران برای آنها انجام می دهد دنبال کنند.

برای قلب درد چی خوبه؟ : بادام

برای قلب درد چی خوبه؟

هنگامی که ریفلاکس اسید  معده دلیل درد قلب است ، خوردن چند عدد بادام یا نوشیدن یک فنجان شیر بادام ممکن است به شما کمک کند.

نکته ای که باید به خاطر داشته باشید این است که بادام سرشار از چربی است که می تواند باعث ریفلاکس اسید شود. اگر اینگونه باشد ، بادام می تواند درد را حتی بیشتر کند.

با این حال ، برخی تحقیقات نشان می دهد که مصرف بادام ممکن است به پیشگیری از بیماری های قلبی کمک کند. اگرچه بادام ممکن است درد فوری را متوقف نکند ، اما می تواند تأثیر مثبتی بر سلامت کلی قلب داشته باشد.

برای قلب درد چی خوبه : کمپرس سرد

علت شایع درد قلب یا قفسه سینه ، کشیدگی عضله است. در این موارد ، فرد می تواند به دلیل فشار در اثر ورزش ، احساس ضربه یا فشار در قفسه سینه داشته باشد.

در هر یک از این موارد ، یخ زدگی ناحیه با کمپرس سرد، یک روش کاملاً پذیرفته شده برای کمک به کاهش تورم و توقف درد است.

برای قلب درد چی خوبه : جوش شیرین

یکی دیگر از توصیه های معروف برای کاهش درد قلب افزودن جوش شیرین به آب گرم یا خنک است. نتیجه این کار یک محلول قلیایی است که در صورت ایجاد درد می تواند به کاهش اسید معده و در نهایت درد قلب کمک کند.

البته توجه کنید که مصرف این ماده ممکن است اثرات جدی برای بدن داشته باشد. علی رغم اینکه مصرف جزئی این ماده می تواند رفلاکس را تسکین دهد، ولی میتواند خطرناک باشد و توصیه می کنیم این ماده را استفاده نکنید. به جای آن می توانید از مواد قلیایی مثل شیر استفاده  کنید.

برای قلب درد چی خوبه : سیر

برای قلب درد چی خوبه؟

ادعا می شود که سیر درمانی برای درد قفسه سینه است ، اگرچه هیچ علمی برای تأیید این مسئله وجود ندارد.

افراد می توانند یک یا دو حبه سیر خرد شده را با یک لیوان شیر گرم مخلوط کنند. یا به جای نوشیدن این مخلوط ، قطعات سیر را بجوند تا به خواص بی نهایت سیر دست یابند.

تحقیقات نشان داده است که سیر می تواند به قلب درد و بیماری قلبی کمک کند و باعث کاهش تجمع پلاک در رگ ها شود.

برای قلب درد چی خوبه : سرکه سیب

سرکه سیب یکی دیگر از داروهای خانگی است که به منظور کمک به ریفلاکس اسید معده استفاده می شود. مردم ادعا می کنند که نوشیدن سرکه سیب، قبل یا بعد از غذا ممکن است از ریفلاکس اسید جلوگیری کند و موجب کاهش درد قلب شود.

این ماده دارای منافعی برای قلب شماست، به شرطی که  به بیماری رفلاکس معده یا بازگشت اسید معده دچار نباشید. در این صورت این ماده باعث تشدید علائم می شود.

برای قلب درد چی خوبه : آسپیرین

اگر فردی درد قفسه سینه داشته باشد ممکن است بخواهد آسپرین مصرف کند. مسکن ، مانند آسپرین ، می تواند به کاهش درد قلبی کمک کند.

تحقیقات همچنین نشان می دهد که استفاده مداوم از آسپرین با دوز کم ممکن است به جلوگیری از حملات قلبی کمک کند. اما آسپرین به دلیل افزایش خطر خونریزی همچنان بحث برانگیز است.

برای قلب درد چی خوبه؟ : دراز بکشید

هنگامی که درد قلب ایجاد می شود ، بلافاصله دراز کشیدن به صورتی که سر بالاتر از بدن قرار داشته باشد، ممکن است درد قلب را تسکین دهد. این حالت در مواقعی که درد ناشی از ریفلاکس است کمک می کند.

برای قلب درد چی خوبه؟ : زنجبیل

برای قلب درد چی خوبه؟

اعتقاد بر این است که مانند سایر گیاهان ، زنجبیل دارای اثرات ضد التهابی است. از همه مهمتر ، تحقیقات نشان می دهد که زنجبیل ممکن است به کاهش مشکلات معده و جلوگیری از استفراغ کمک کند.

برای قلب درد چی خوبه؟ : شیر زردچوبه

برای قلب درد چی خوبه؟

زردچوبه دارای خواص ضد التهابی است که ممکن است علائم درد در قفسه سینه را کاهش دهد.

شیر زردچوبه: حدود یک قاشق چای خوری ادویه زردچوبه را با یک فنجان شیر گرم ترکیب کنید. این مخلوط را باید قبل از خواب نوشید تا به تسکین درد کمک کند.

برای استفاده طولانی مدت ، مطالعات نشان می دهد که ترکیبات موجود در زردچوبه می توانند به جلوگیری از بیماری های قلبی کمک کنند. همچنین مشخص شده است که این ادویه باعث کاهش کلسترول می شود.

دلایل درد قلب چیست ؟

دلایل زیادی برای درد در قفسه سینه وجود دارد. برخی از آنها بلافاصله به مراقبت پزشکی نیاز دارند. دیگران بسیار خوش خیم تر هستند و ممکن است به یک درمان خانگی پاسخ دهند.

برخی از دلایل عمده درد قلب عبارتند از:

حمله قلبی

آنژین پایدار

آنژین ناپایدار

سوزش سردل

ریفلاکس اسید

کشیدگی عضله

آسیب به عضلات

حملات قلبی نیاز به مراقبت های پزشکی فوری دارد. اگر فردی فکر می کند ممکن است دچار حمله قلبی شده باشد ، باید سریعاً به بهترین متخصص قلب مراجعه کند.

عوارض احتمالی درد قلب

نگرانی اصلی هنگام بروز درد در قفسه سینه ، حمله قلبی است.

افراد باید از علائم حمله قلبی آگاه باشند و در صورت مشکوک شدن به حمله قلبی ، فوراً به مراقبت پزشکی بپردازند.

علائم ممکن است علاوه بر درد قفسه سینه موارد زیر را نیز شامل شود:

درد در مناطق دیگر قسمت فوقانی بدن ، از جمله گردن ، فک یا بازو

تنگی نفس

حالت تهوع

سرگیجه

عرق سرد

زنان باید توجه داشته باشند که کمتر از مردان دچار درد شدید قفسه سینه می شوند. آنها بیشتر از درد ، فشار در قفسه سینه خود احساس می کنند. زنان همچنین بیش از مردان سایر علائم حمله قلبی را تجربه می کنند.

شما می توانید برای آگاهی از تازه های درمان بیماری های قلبی و دیدن فیلم ها و مطالب آموزشی ، از طریق آیکون های سمت چپ وارد صفحه اینستاگرام ما شده و به صورت 24 ساعته با متخصص قلب در ارتباط باشید و سوالات خود را در میان بگذارید.

ارسال شده در ghalb

دیدگاهتان را بنویسید