خطرات واریس پا همواره بین افرادی که مبتلا به این مشکل هستند شایع بوده و می تواند تهدید کننده زندگی این افراد باشد. همچنین رگ های واریسی که دردناک نیز هستند، ممکن است موجب مشکلاتی از جمله عفونت، آمبولی ریه یا لخته خون شود. پس اگر رگ واریسی دارید که دردناک نیز هست، باید از این مشکل بترسید و بدانید ممکن است نشانه اتفاق جدی تری باشد. بنابراین در صورت بروز رگ واریسی بهتر است سریعا به متخصص قلب و عروق مراجعه کنید.

خطرات واریس پا

بنابراین برای دانستن خطرات واریس پا تا انتهای این مطلب با مرکز قلب ضربان همراه باشید.

خطرات واریس پا

خطرات واریس پا – ترومبوفلبیت

خطرات واریس پا – آمبولی ریه

خطرات واریس پا – اگزما

خطرات واریس پا – زخم واریس

خطرات واریس پا – زشتی اندام

خطرات واریس پا – خون ریزی

خطرات واریس پا – درد و تورم

مرکز قلب ضربان با دارا بودن انواع تست های تشخیصی و حاذق ترین پزشکان قلب و عروق ، شما را در رسیدن به قلبی سالم وزندگی آرام همراهی خواهد کرد.

شما می توانید برای آگاهی از تازه های درمان بیماری های قلبی و دیدن فیلم ها و مطالب آموزشی ، از طریق آیکون های سمت چپ وارد صفحه اینستاگرام ما شده و به صورت 24 ساعته با متخصص قلب در ارتباط باشید و سوالات خود را در میان بگذارید.

خطرات واریس پا

شایعترین خطرات واریس پا، ترومبو فلبیت، زخم پا ، تغییر رنگ پا ، اگزمای وریدی ، خونریزی ، عفونت ها ، درد و  آمبولی ریه است. این مشکلات برای کسانی رخ  می دهد که معمولاً مدت زمان بسیار طولانی درگیر این مشکل بوده اند. بنابراین خطرات واریس پا چیزی فراتز از ظاهر نازیبای بدن است و باید برای جلوگیری از بوجود آمدن مشکلات سلامتی، به متخصص قلب و عروق مراجعه کنید.

 شایعترین عوارض واریس پا، ترومبو فلبیت، زخم پا ، تغییر رنگ پا ، اگزمای وریدی ، خونریزی ، عفونت ها ، درد و  آمبولی ریه است. این مشکلات برای کسانی رخ  می دهد که معمولاً مدت زمان بسیار طولانی درگیر این مشکل بوده اند.

خطرات واریس پا – ترومبوفلبیت

خون باید در داخل رگ ها جریان داشته باشد و این جریان بدون وقفه باشد. با این حال ، هنگامی که خونریزی در اثر تصادف یا ناشی از برخی بیماری ها  رخ دهد یا حتی در اثر عمل جراحی اتفاق بیفتد ، بدن سعی می کند از خود محافظت کرده و این سیستم انعقادی فعال می شود. بنابراین انعقاد اگر برای محافظت اتفاق بیفتد میتواند به بدن کمک کند. اما در شرایط خاص این سیستم انعقادی می تواند موجب به وجود آمدن مشکلات جدی شود.

هنگامی که دیواره های یک ورید  مانند رگ های واریسی دچار مشکل است، یا اگر سیستمی که جریان خون را ایجاد می کند به دلیل استراحت های اجباری به دلیل بیماری یا سفرهای طولانی، ضعیف کار کند ترومبوز وریدی ممکن است اتفاق بیفتد .

ترومبوز وریدی می تواند سطحی یا عمیق باشد. سطحی در رگ های سطحی عضو و عمیق در رگ های داخلی پا رخ می دهد.

ترومبوفلبیت سطحی

ترومبوز وریدی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد و از جمله آنها ، وریدهای واریسی باشد. وقتی انعقاد خون در داخل وریدهای سطحی اتفاق می افتد ، آن را ترومبوفلبیت سطحی می نامند.

وقتی رگها مانند رگهای واریسی گسترده باشد، کل روند جریان خون در معرض خطر است. می توانیم به بیانی ساده بگوییم که وقتی خون جریان خوبی در ورید نداشته باشد ، تمایل به انعقاد پیدا کرده و لخته (ترومبوز) را در داخل ورید تشکیل می دهد. ترومبوفلبیت سطحی یکی از عوارض رگهای واریسی است. انعقاد داخل رگ اتفاق می افتد و گردش خون را قطع می کند.

در این مشکل بیمار از درد ، قرمزی و تورم در واریس شکایت دارد. ترومبوز وریدی سطحی یک درمان موثر دارد ، اما مشکل اصلی این است که ،  به ندرت ، لخته خون می تواند از طریق وریدهای سطحی به وریدهای عمیق پیشرفت کند. همچنین می تواند ، از رگهای عمیق یا از طریق وریدهای بزرگ سطحی ، تکه های کوچکی از خون لخته شده ، منجر به آمبولی شود.

این می تواند از طریق گردش خون به ریه برسد و در آنجا متوقف  شود . سپس  مانع از گردش خون می شود و زندگی را به خطر می اندازد. پیشرفت یک ترومبوز به ریه لخته ریه یا آمبولی ریه نامیده می شود.

ترومبوز وریدی عمقی

ترومبوز عمقی وریدی ، یا DVT ، یک اتفاق ترسناک است ، زیرا زندگی بیمار را به خطر می اندازد. دلایل مختلف آن وجود دارد و یکی از آنها وجود وریدهای واریسی در اندام تحتانی است. این یک بیماری جدی است که با تشکیل لخته در داخل رگهای عمیق پا مشخص می شود. یکی از پیامدهای اصلی آن در کوتاه مدت ، لخته ریه است که می تواند منجر به مرگ شود.

خطرات واریس پا – آمبولی ریه

خطرات واریس پا

آمبولی ریه هنگامی اتفاق می افتد که بخشی از لخته که در داخل رگهای عمیق پا ایجاد شده آزاد شده و به رگ های خونی ریه ها برسد.  در مورد واریس ، اگرچه ممکن است اتفاق بیفتد ، آمبولی ریه یک اتفاق نادر است.

خطرات واریس پا – اگزما

استاز خون همچنین باعث التهاب پوست و در نتیجه ایجاد اگزما وریدی می شود. در این مشکل پوست دچار خارش ، لایه برداری و تورم می شود که این یک مشکل ناخوشایند است که در اثر واریس ایجاد می شود.

خطرات واریس پا – زخم واریس

کنترل عارضه واریس مشکل است. بعلاوه ، این یک وضعیت ناخوشایند است. زخم وریدی پس از تکامل طولانی رگهای واریسی ظاهر می شود و موجب به وجود آمدن وضعیتی دردناک می شود.

خطرات واریس پا – زشتی اندام

یکی از خطرات این مشکل زشتی اندام هاست . اگر چه بعضی از واریس ها خطرات جانبی و عوارض جدی ندارند اما موجب بدشکلی و کاهش اعتماد به نفس در مراجعه به استخر ها و مهمانی ها می شود.

مرکز تخصصی قلب دکتر ضربان، کارهای بزرگی در زمینه زیباسازی اندام و بهبود ظاهر اندام هایی که بخاطر این کلاف های زشت دچار زشتی شده اند انجام می دهد.

خطرات واریس پا – خون ریزی

خونریزی یک عارضه جدی است که وقتی ورید واریسی به اندازه زیادی افزایش می یابد ، باعث پارگی پوست بازیابی رگ و سوراخ شدن آن می شود و باعث خونریزی شدید می شود.

خطرات واریس پا – درد و تورم

معمولاً بیماران مبتلا به واریس از درد و تورم در اندام تحتانی همراه با خستگی شکایت دارند که با گرما بدتر می شود. سایر عوامل ممکن است باعث درد شوند ، مانند نشستن یا ایستادن برای مدت زمان طولانی در طول روز ، بنابراین در اواخر روز این درد  شدیدتر است. این علائم ناراحت کننده در خانمها در دوره قبل از قاعدگی و بارداری بدتر می شود. همراه با این علائم ، مردم معمولاً از خارش ، گزگز ، گرما ، گرفتگی عضلات و تورم مچ پا و اندام تحتانی شکایت دارند. این علائم متناسب با میزان پیشرفت واریس است.

سخن پایانی

در تعداد زیادی از بیماران ، رگهای واریسی می توانند سالها بدون عارضه وجود داشته باشند ، اما درمان این رگ ها نباید به تعویق بیفتد ، زیرا بروز عوارض ممکن است سالها طول بکشد ، و  در نهایت کاهش خطرات و عوارض این مشکل غیر ممکن باشد.

بنابراین در صورت به وجود آمدن این رگ های واریسی به منظور درمان سریعا به متخصص قلب و عروق مراجعه کنید تا برای همیشه از شر این رگ های مشکل ساز و پرحاشیه خلاص شوید.

کلینیک قلب دکتر ضربان با دارا بودن انواع تست های تشخیصی و حاذق ترین پزشکان قلب و عروق ، شما را در رسیدن به قلبی سالم وزندگی آرام همراهی خواهد کرد.

شما می توانید برای آگاهی از تازه های درمان بیماری های قلبی و دیدن فیلم ها و مطالب آموزشی ، از طریق آیکون های سمت چپ وارد صفحه اینستاگرام ما شده و به صورت 24 ساعته با متخصص قلب در ارتباط باشید و سوالات خود را در میان بگذارید.

ارسال شده در ghalb

دیدگاهتان را بنویسید